Fórummal kapcsolatos kérdések

• amint látom a fórum rang pici képei valamiért nem jelennek meg... ( vagy csak nálam?) hibásan betöltött kép ikonocskát mutatva jelzik, hogy van ott valami, csak valami nincs vele rendjén.

És egy plusz kérdés: a poszokon összegyűlt like-ok száma befolyásolja a fórum pontszámaimat, ami ugye a threadekből és a posztokból tevődik össze? Nem teljesen világos még minden pontozás.

I'm a gamer. Not because I don't have a life, but because I choose to have many. <3
    Újra a harcmezőn.. egyedül :|
  • betegsraac wrote:

Tetszik, hogy a "Remain Logged In" azaz "Maradjon bejelentkezve" gomb csak esztétikai célokat szolgál, mert hiába van kipipálva minden alkalommal újra be kell jelentkezni.

L3g0las wrote:

Sűrűn nézegetem a fórumot, de szinte minden alkalommal be kell újra jelentkezni, mert nem marad bejelentkezve nekem sem.

Traxdata wrote:

egy olyan kérdésem lenne hogy mikor előszőr beléptem az új fórumra feldobta hogy megjegyezze a bejelentkezést rámentem hogy nem azóta mindig mikor 1-2 órára elmegyek kijelentkezik magától a fórumból és mindig be kell lépnem újra, ez ellen lehet valamit tenni vagy így lett megcsinálva? köszönöm
    A böngészőben törölni kell a fórum eddigi sütijeit, azután már emlékszik a bejelentkezésre, nem kell minden böngészőnyitásnál újra beírni az adatokat.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • oké ez már sikerült hogy ne lépjen ki de az miért van hogy mikor a metin2 oldalára akarok belépni és ugy belekattintok az üres részbe akkor nekem ki szokta adni a megjegyzett felhasználóneveket amivel be szoktam lépkeni de amióta itt fórumon megjegyzi a dolgokat azóta csak a Traxdata felhasználót és az ide tartozó jelszavat adja ki, ha beirok pl 1 másik betűt akkor már kiadja a többit amivel a metin2 oldalára szoktam belépni de eddig ez nem jelentett gondot csak amióta a sütikkel babráltam kicsit
  • Érdekes módon az amerikai fórum megjegyzi ill. elmenti a felhasználómat, de a magyar fórumon be kell jelentkezni minden egyes alkalommal. Tudom, hogy fent már leírták a megoldást, de ne nekem kelljen már összetákolni a fórumot, hogy működjön, amikor más ország fóruma meg megy, ahogy kell...
  • Perculia wrote:

L3g0las wrote:

Nekem bejön az új fórum, főleg hogy végre kilehet nyilvánítani azt, ha valakinek a hozzászólása tetszik anélkül, hogy be idézgetném. Kérdés : ha van like funkció, dislike miért nincsen?
    Dislike nincs, ahhoz előbb lájkolni kell egy hozzászólást. ^^
    Kedves Perculia!

Engedd meg, hogy én is ezen a like-dislike funkción lovagoljak, ezen válaszoddal nem értve egyet. Ehhez pedig az SG fórum Javaslatok topic-ját hoznám fel példának. Ők is ugyanúgy a WBB4-et használják. A WBB4-ben már benne van a like-dislike funkció, amit az SG különösen a javaslatoknál használ, igy a topic-ra ránézve azonnal kitűnik, mely javaslat nyerte el a játékosok tetszését, s melyik nem. Erről egy képet is hoztam.

Szóval, ha SG fórumon lehet, itt a magyaron miért nem?!
    Images
    • like-dislike.jpg

128.69 kB, 818×532, viewed 55 times
  • Egy dislike nem ad megfelelő tájékoztatást egy javaslatról. Ha nincs mellette a gondolat ellenérve, nem ér semmit az egész. Talán a like funkció is kikapcsolásra kerül később. Ki tudja... A like/dislike témát ezennel lezártnak tekintem.

Ebben a témában a fórum kezelésével kapcsolatos kérdésekre lehet választ kapni - ahogyan erre már felhívtuk a figyelmet; nem pedig kívánságközlésként használatos.

• Szerintem kevésbé átlátható, mint a régi formátum volt. Különösen a vendégként feljövő fórum olvasóknak a hírek nincsenek előtérbe hozva és így sokan nem is veszik észre őket.
    Ez szerintem óriási visszalépés azok után, hogy végre páran feljártak megnézni legalább a híreket amik mindig az előtérben voltak. Több emberkétől hallottam , hogy az új formátumban semmit nem talál , inkább fel se jön. Ugye a nagy nehezen majdnem kialakult event naptár is ment a süllyesztőbe.
    Van tervezetbe valami ezeknek a problémáknak a megoldására, vagy az a pár játékos aki ennek ellenére feljár ide a saját szabadidejét csak arra fordítsa a játékban , hogy informálja a játékos társait ?
  • A hírek most is előtérben vannak, nem értem... Még a kiemelést is szoktuk alkalmazni, amikor több újdonság kerül ki egymás után. A keresés pedig ugyanúgy működik, mint a régi fórumon. Tudsz konkrétumot mondani/mutatni a problémára?
    Az event naptár nekünk is hiányzik; lehet, hogy átalakul ismét, s működni fog újra. Leginkább technikai oldalról okozott nehézséget, talán azt most már áthidaltuk.

• Ha vendégként lépsz be akkor az új hírek nem kerülnek előtérbe csak akkor ha éppen akkor lettek kiírva. Nagyon sokan nem regisztrálnak , de a régi formátumnál legalább ha feljöttél egyből ott voltak elöl a hírek ez most csak a regisztráltaknak jelenik meg csillagozva , az is csak első alkalommal . Na szóval a dolog lényege, hogy rengetegen akiket sikerült meggyőzni , hogy legalább a híreket nézze és ne mindig csak kérdezősködjön a játékban , azok feljöttek és nem találnak semmit . Ami már magyar volt a régi felületen itt már az is angol. A keresési felülettel ez a legnagyobb probléma. Olyan soha nem lesz hogy a játékosok nagy része regisztráljon a fórumra , most meg aztán végképp elzárkóznak ettől , hogy a hozzászólásokon kívül egy magyar szó sincs szinte . Tudom , hogy a magyar közösség miatt ez nem fog már visszaváltozni, de ez a topic szerintem azért van , hogy jelezzük, hogy szerintünk mi az ami nem igazán jó. Én eddig vártam vele,hogy hozzászóljak , mert gondoltam majd csak kialakul. Az event naptárt nagyon sokan hiányolják, mert még így hogy nem volt teljes azért az állandó eventeket tartalmazta. A híreket meg valahogy olyan formában kéne mindig elől tartani ahogy a régin már egész szépen működött és nem csak a kiírás után kicsi ideig , hanem legalább vagy addig míg aktuális vagy legalább egy hétig.
  • Szeder wrote:

Ha vendégként lépsz be akkor az új hírek nem kerülnek előtérbe
    Kipróbáltam, vendégként a Dashboard (talán ezt lehetne nevezni a régi Portal lapnak) fülön ott vannak a legújabban kitett hírek. Böngészőt bezárva, más oldalt megnézve és visszatérve is ugyanott megmaradt. Tehát aki regisztrálatlanul érkezik, azt a Dashboardon a NEWS felület fogadja. A regisztráltak első napi fellépésekor is kinn van a NEWS felület, de utána amint megnézte eltűnik.

Szeder wrote:

hogy legalább a híreket nézze és ne mindig csak kérdezősködjön a játékban , azok feljöttek és nem találnak semmit
    A fenti leírásom miatt nem értem, hogy miért, hisz az fogadja a regisztrálatlan látogatót.

A Fórum fül struktúrája változatlan maradt, elől van a HÍREK fórumrész, tehát ha valaki arra a fülre vált, hogy a témákat böngéssze, akkor is a hírekbe fut bele elsőnek.

Tény, hogy a régi fórum Portál részén fix volt a Hírek rovat, ami jelenleg hiányzik.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"