16.4 bemutató, 16.4 verzió kibeszélője (harci övezet)

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Én amikor először beléptem az övezetbe, kifejezetten tetszett, sokan rohangáltak, verekedtek, farkasok kicsit elrontották a bulit mert mindenkit 1-2 skillből fektettek, de ugye én gyakran kerestem a lehetőséget verekedésre ami ezelőtt nem nagyon volt, így természetesen örültem neki. A teljes inkognitóság nem rossz, kicsit fusztráló, de tudom, mit akartak vele kiküszöbölni, de ez bukott ügy, mert a skype és a ts még mindig rendelkezésre áll. Szerintem a map túl kicsi, mivel a karaktert lelassítják és 5 percig kínlódnia kell, legalább egérutakat kiállíthattak volna, vagy egyszerűen megoldani, hogy ne lehessen 30mp alatt körbefutni az egész mapot...2 oldalról is bekeríthetnek, ugyanúgy rángatnak, ugyanúgy sül az immun -A farkasok leheletétől szinte nem is véd az immun- Komolyan mondom nem értem, hogy lehet innen kijutni...Látom páran megcsinálták, egyszerűen elképesztő, bár most elkezdték egymást bevédeni céhen belül.

Nah de most jön csak a legrosszabb része az egésznek, az 5 perces kijelentkezési idő. Itt realizálódott bennem; Ez nem a mi játékunk illetve az, hogy soha többet nem fogok bemenni. Másfél-két órát szenvedtem, összeszedtem 30 pontot, ez idő alatt alkik jártak le, kohók fogytak és rengeteg poti, erre azzal kellett szembesülnöm, hogy a Metin2 nem akarja azt, hogy te kimenj a pontjaiddal...Akik kivánszorogtak velük, GF szempontjából bug, mást nem tudok elképzelni.

A farkas kaszt behozatala után ez a legnagyobb FAIL, be kellene küldeni a FailArmy youtube-csatornára a GF legújabb "fejlesztéseit és bug-jvaításait" tuti jókat kacagnának.

The post was edited 1 time, last by Pipibilijski ().

• Miért raknakbe megint 1 teszteletlen semmit nem érő mapot,
    Mágiásoknak nem ad támadót az ital, míg bementem a farkasomal kb 50%+támadó értékem volt, kicsit érdekes, BM el max 8-9k alap sötétköveket dobáltam, kicsit érdekes lesz 80k tpt levenni vele , max a kisebb szintü 0 deffes játékosokat tudom bent leverni.:)
    Míg farkassal 35-40k alapokat nyomogatok xD kicsit szánalmas
  • Nem szoktad még meg,hogy ez a koncepció lényege,hogy minden a farkasra meg a sámikra van most kihegyezve?

Kapnak szegénykék 50% antimágiát , pvp mapon ilyen 60k kriteket nyomnak.
    Te meg bemész a Bm-el ugyanúgy 50% antimágiát ír neked is a kő de csak 25% kapsz (ami megint szánalmas ,hogy egy kaszt nem azt kapja amit a tárgy ír)
    és 9-20k sebzel.
    És nem a te karid a gagyi hanem épp nincs a kasztod a szeretet kosárban.

Biztos sámánja volt a termék menedzsernek és tuti lány is , lélekkőért smárolt, felcuccolta a sok férj aztán megunta,hogy nem sebez pvpben és berakatta az antimágia köveket :D
  • Szia!
    de mért vennék ki fincs? ezt te se gondoltad komolyan.. akinek van egy kis esze meg kreativitása meg taktikája na meg erös karia az egyedül is sokra viheti bent... nehezen de ki lehet vinni pár pontot ki kell várni a megfelelö alkalmat.. már sokan megcsinálták nézd a ranglistát.. de töled már megszokhattuk hogy a metin2 világ vége dumát lököd itt folyton...

Had reagáljak:
    Azért kell kivenni,hogy ne legyenek megint inkorrekt játékosok előnyben (ha megtudják oldani,hogy ne lehessen indokolatlan előnyt szerezni benn akkor tegyék vissza) és véresen komolyan gondoltam!
    Egyedül csak akkor viszed bent sokra,ha épp rajtad kívül nincs bent senki és te a saját kis karijaiddal pontozol!
    Én vittem már ki pontot kerek 5 amivel első napi ranglistán a 9. helyezést tudtam elérni (mondjuk a te neved sehol sem láttam)
    ez a világvége duma már valaki más szájában elhangzott itt,neked nincs saját véleményed?
    De kérdeznék valamit? Nem veszed észre,hogy rajtad kívül senkinek sem jön be ez az újítás,lehet megint mindenki láma?
    Egyébként kíváncsi lennék pár olyan játékos hozászolására is akik csoportosan,gusztustalan módon játsszák ezt a remek újítást!
    Kíváncsi lennék még team tagok véleményére is,neki hogy tetszik?
    Üdv.:fincsi
  • Na hát mit ne mondjak? Bűn ronda... :D
    Az eddigi fejlesztéseket tapasztalva, ezen sem fognak változtatni, (mármint a harci arénás dolgon), és nagyjából arra a sorsra fog jutni, mint a gyakorló harcos map. Ha azt felturbózták volna... Tényleg napi maximum 10.. Mindegy, nem folytatom, nem érek vele célt úgysem. :D

Youtube channel: Kevinwq23 ~ Keep calm, and play basketball.

• Elolvastam a véleményeteket, érthetőek az álláspontok. A magam véleménye

az, hogy a jelenlegi formájában úgy látom ez a PVP map valóban néhány

játékosnak kedvez, amit ha igazságtalannak is tarthatnánk a jelenlegi

feltételeivel mégis egy jó elképzelés lenne! A játékban a fejlődésnek, a

fejlesztéseknek, a küzdésnek és küszködésnek végső soron az a célja,

hogy a már a " csúcsra" feljutott karakterek megmérettethessenek

időnként! Erre a map1-en álldogálva, néhány birodalmi háborúban

megjelenve nagyon kevés lehetőség volt, és céltalanná válhatott a játék

könnyen a számukra. Az, ha a Ők napi szinten kihívás elé állhatnak,

motiváltak abban, hogy tovább küzdjenek, céljaik legyenek a 120-as

szinten és a legnagyobb bossokon, legjobb felszereléseken túl is.

Érthető, hogy a még erre a szintre nem jutott karakterek nem érzik jól

magukat, csalódottak, de talán nekik még nem jött el az idejük, még sok

küzdés, fejlődés vár Rájuk, és ez így természetes! Elfogadom mégis, hogy

igényük lenne egy ilyen lehetőségre, a maguk szintjén is külön. Amit

viszont szomorúan látok, az az, hogy a közösségünkben már nyoma sincs az

íratlan szabályok tiszteletének, csakis tiltások és engedélyezések

mezsgyéjén haladhatunk, sokan meg sem értve, hogy végső soron a saját

játékukat is rombolják azzal, ha másokat ellehetetlenítenek! Értem ez

alatt azt, hogy nagyon rövid idő alatt meg lett találva a kiskapu, és ki

is használva. Mintha már régen nem az lenne a fontos, és az adna

büszkeségre okot néhány játékosnál, hogy az adott feltételekkel és

körülmények között képes legyen megfelelni a kihívásnak, büszkének lenni

az elért eredményre , hanem egymást bevédve kimenteni a pontot hogy

felkerülhessen a nevük a listára és az így kivitt pontjaik

gazdagíthassák Őket. Kénytelen vagyok leírni ezeket a sorokat, bár nem

szívesen teszem, de megint fel kell hívnom a figyelmet arra: a Metin2

egy játékfelület, melyben a közösség hangulatát a játékmorál határozza

meg főleg!

Három nehéz dolog van a világon:
    Úgy mondani igazat, hogy senkinek ne fájjon...
    Úgy mondani kellemest, hogy hízelgés ne legyen...
    És úgy érvényesülni, hogy senkit se tapossunk el.
    Goethe...
  • Szia Tiesa!
    Köszönöm,hogy megosztottad velünk a véleményed!
    Pontosan ugyanazt fogalmaztad meg mint amit én is gondolok erről az újításról. A farkasokkal is ki tudnék békülni odabenn,sőt még akár hajlandó lettem volna költeni is ellenük,vagy ha úgy ítélem meg, túl sok farkas van odabenn akkor kijövök és egy másik alkalommal próbálkozom újra. Egyszer csak rájönnek,hogy egyedül ellenfél nélkül játszani nem is olyan élvezetes!
    Itt fogalmaztad meg a lényeget: "Mintha már régen nem az lenne a fontos, és az adna

gazdagíthassák Őket"
    És ezt sajnos nem a kis kezdők, sőt nem is a "kispistik" csinálják,hanem nagy neves nagynevű céhek!
    Üdv.:fincsi
  • Itt most ha tippelnem kellene Aonir és "bandája" 3-an mindig ugyanarra a célszemélyre :)
    Azért ő mert két ijász van aki igy sebez, az egyik ő :)
    Edit: de ha nem ő akkor sincs semmi :)

De lehetne a pirosakat is ide venni egész nyugodtan, látom,hogy mit csinálnak :)
    Lásd ranglista.
    Nem sajnálom a pontokat félre ne értsétek , linkeltem mi lehet a ládában.
    Csak hát már elveszik a játékélmény az életáldásozós, bevédős ,ládáért lábamat szétrakós játékstilustól :)

Tiesa Sgm néni , morál itt már az antimágia óta nem sok maradt. És vészesen fogy.
  • Egyetértek! Ez a játék már régen nem arról szól mint régen, hogy ki a legjobb, hogy ki a szerencsésebb... Áttértünk a művészetről a gyártásra, ha úgy tetszik, az alkotásról a tömegtermelésre... Csak az a cél, hogy ki tud többet kisajtolni egy-egy eventből, másokkal mit sem törődve, eltaposva. Ez az igazság. Nem tudni mit hoz a jövő, van-e bármi nagy dobása még a GF Webzen YMIR szentháromságnak? Bár én már nem reménykedem nagy változásban, inkább megpróbálom kiélvezni a hátralévő maradék időt, és örülni, ha egy-két olyan event, vagy újítás kerül be, ha nekem már nem is, de a többi álmodozónak, ad egy kis reményt.

• Phone írása után kíváncsi lettem a PVP mapra, mikor írta, hogy a sámánok "pvp mapon ilyen 60k kriteket nyomnak"

nos, hiába nyomtam be a támadó italt, a TP oké, hogy 85k+, de a támadást nem növelte semmivel, farkas elleni fegyverrel is 7-8k sebzés. (pedig nem tartottam eddig a sámánom alsó kategóriásnak, de most már hogy "ezek szerint" más sámán 60k-t nyom, amíg én 7k-t, el kell gondolkodnom, hogy érdemes-e játszani)
    farkasok meg össze-vissza rángatnak, hogy skillezni sem lehet, az más kérdés, hogy ők sem nagyon sebeznek, így végtelen harc.

U.I.: Jó lenne, ha bent nem lehetne semmit sem nyomni, se harmat, se életáldás, se piros/kék ital, úgy izgalmasabb lenne és mindenképpen elfogyna a másik TP-je.
    "Nem adom fel, tudjátok
    Láthatatlan, lapos sumákok
    Istenem, de sokan vagytok, rosszak!"

The post was edited 1 time, last by SGabi ().

• Tiesa wrote:

Elolvastam a véleményeteket, érthetőek az álláspontok. A magam véleménye
    az, hogy a jelenlegi formájában úgy látom ez a PVP map valóban néhány
    játékosnak kedvez, amit ha igazságtalannak is tarthatnánk a jelenlegi
    feltételeivel mégis egy jó elképzelés lenne! A játékban a fejlődésnek, a
    fejlesztéseknek, a küzdésnek és küszködésnek végső soron az a célja,
    hogy a már a " csúcsra" feljutott karakterek megmérettethessenek
    időnként! Erre a map1-en álldogálva, néhány birodalmi háborúban
    megjelenve nagyon kevés lehetőség volt, és céltalanná válhatott a játék
    könnyen a számukra. Az, ha a Ők napi szinten kihívás elé állhatnak,
    motiváltak abban, hogy tovább küzdjenek, céljaik legyenek a 120-as
    szinten és a legnagyobb bossokon, legjobb felszereléseken túl is.
    Érthető, hogy a még erre a szintre nem jutott karakterek nem érzik jól
    magukat, csalódottak, de talán nekik még nem jött el az idejük, még sok
    küzdés, fejlődés vár Rájuk, és ez így természetes! Elfogadom mégis, hogy
    igényük lenne egy ilyen lehetőségre, a maguk szintjén is külön. Amit
    viszont szomorúan látok, az az, hogy a közösségünkben már nyoma sincs az
    íratlan szabályok tiszteletének, csakis tiltások és engedélyezések
    mezsgyéjén haladhatunk, sokan meg sem értve, hogy végső soron a saját
    játékukat is rombolják azzal, ha másokat ellehetetlenítenek! Értem ez
    alatt azt, hogy nagyon rövid idő alatt meg lett találva a kiskapu, és ki
    is használva. Mintha már régen nem az lenne a fontos, és az adna
    gazdagíthassák Őket. Kénytelen vagyok leírni ezeket a sorokat, bár nem
    szívesen teszem, de megint fel kell hívnom a figyelmet arra: a Metin2
    egy játékfelület, melyben a közösség hangulatát a játékmorál határozza
    meg főleg!
    A map tényleg jó elképzelés, nem ezt vitatjuk itt, hanem a kivitelezése lett rossz. Nincs azzal gond, hogy az erős karakterek versengeni akarnak egymással, de itt a meleyyel együtt ez is úgy lett beharangozva, hogy minden szint számára elérhető, ami igaz is, de azt nem vették figyelembe, hogy úgy is csinálják meg azt, hogy a kicsi is élvezze és ami mindennél fontosabb: Haszna legyen. Ez már nagyon régóta nem a "vígan játszadozásról" szól, senkit nem érdekel már a csicsa.

Nem gondolod, hogy rendkívül szomorú az, hogy bika karakterek is a céhes bevédést alkalmazzák és kiskapukat keresnek? Hiába hánynak yangot, hiába ölik meg 2 ütésből kard nélkül a kaszást és hiába verik le egyedül a sárkányt, nem élvezik a játékot és mindenben a hasznot keresik.
  • SGabi nyugodj meg a sámánokra nem hat sem a bm-ekre az ital. Legalábbis a TP-t megnyomja, de sebzés bónuszt nem ad. Legalábbis nekem semmit nem adott, akkor ezek szerint vagy a gyógyokkal nincs kibékülve, vagy tényleg nem stimm valami a piával. 5-7k volt nekem is a max sebzés, természetesen 7ó70-80k tp mellett ezt az ellenfél simogatásként nyugtázta és agyonvert 20k-s alapokkal.
    ~GLAEDR~ :saman:
    Lvl: 84 Gyógyító sámán, Céh: Singlary
    Atombomba: P, Orvososdi: P, Labda: P, Nyúlcipő: P, Parancsnok: G2, :ylw: : M1, :red: : M1, Bestia: P

• elöször is fincs azért mert csak én mertem ide kiirni hogy tetszik a harc map az nem azt jelenti hogy másnak nem tetszik nézd meg a listát sokan kivittek már nem kevés pontokat...
    igen nekem is van véleményem az hogy mindenki a leghatékonyabb a legeredményesebb akar lenni azért van az hogy ha jön valami új event például akkor mindneki azon töri a buksiját hogy hogyan lehetne a legjobban kihasználni és sok hasznot húzni belöle ami természetes mert mindenki erös akar lenni és ma már amilyen gyér jutalmakat rejtenek az eventes ládák stb például a karácsonyi ládába nagy része szemét amit nyitsz ezért van a tömeg gyártás mert csak úgy tudsz minöséget nyitni ha sok a mennyiség...

és most akkor én kérdeznék töled fincs mennyi karom defed van? mert ha 0 akkor nem értem mire fel panaszkodsz... a farkas is csak egy fizikai kaszt neki is lelehet nullázni szépen a sebzését probáld ki szedj össze 75 karom defet jelmezzel és farkas pajzs +9et máris alig fognak sebezni főleg ha van mellé kk defed meg farkas elleni def alkiba petbe karosba övbe na meg ha erre még rámegy a bm sötét védelme hajjajj...

az hogy a mágia kasztoknak nem dobja meg a sebzését a harci ital hát max a bm et tudom sajnálni mert neki csak 25% mágia áthatolása van nem úgy mint a sámánoknak nekik 50% és nézzük már meg ha van 100% mágia defed egyböl levesz belöle 50et igy marad 50 mágia defed amire megy ez a 7-8k sebzés? de min 5k alap sebeznek 100% mágia defre ami vicc mert többi kaszt meg 100% defre sebezne nullát kb.. meg ott a ninja köpése meg az ijász szikrája azok is brutálisan sebeznek... szoval már ideje lenne sámánoknak és ninjáknak is 25% ra csökkenteni a mágia áthatolást mint ahogy a bm nek tették...

az meg hogy egyesek csoportosan szövetkeznek és egymást védik az azt mutatja hogy nem birnak elszakadni a csapat játéktól amit amugy mindneki eröltetne de ez az ö szegénységi bizonyitványuk ha nem képesek egyedül pontokat kivinni a harci övezetböl...
    én sose voltam az a csapat játékos mindent megoldottam egyedül és meg is fogok de akkor lenne még1 kérdésem fincs hogy tudnák a harci övezetet csalás mentessé tenni? majd a gf rak fel valami programot ami nem engedi majd metin közbe a skype meg a ts használatát?
    csak kérdem mer amugy én is undoritónak tartom ezt a falkába nyomulást
  • Elég egyszerű letesztelni nem kell hozzá más, csak egy kicsi fizikai kari meg egy mágikus. Kinyitod a karakterlapot és mikor használod a harci italt meglátod melyik értékeid növekednek.
    Egyetlen mágikus kaszt sem tud mást használni belőle mint a TP-t.
    De megkönnyítem a találgatást és a várakozást este 6-ig.
    A harci ital használatának következményei: +50k tp, +250 támadó érték(fizikai), +100 védelem.
    A legelső napvilágot látott videó erről a mapról tartalmazza ezt az információt.
    Nem csoda, hogy csak visszaéléssel lehet pontot kihozni.Meg bandázással.
    Véleményem szerint ez nem volt letesztelve semmilyen formában: Mágikus kasztok gyengítése, értelmetlen negatív hatások a kilépő karaktereknek. Értelmetlen nyeremények(nagyrészt).Kicsi harctér(a mágikus kasztoknak tér kell a "futkározáshoz"), nem is értem a birodalmi war map legalább 4x ekkora és szét vannak rajta bontva a szintek, itt meg mindenki bezsúfolva.
    Minden a fizikai kasztok előnyére van csinálva.
    Említettek pár "bugot", lásd farkas komák. Nem részletezném.
    Valamint egyéb etikátlan pontszerző módszerek.
    Sajnos ez az újítás úgy rossz ahogy van. Nem pvp mapnak, hanem csapatoknak Vs egyéni játékosoknak sikeredett.

Mindezek mellett 6 órától használhatatlanok a kazamaták és azok a helyek ahol sok mob vam. MELEY,RAZADOR,NEMERE.Olyan késések laggok vannak csütörtök(az újítás) óta, hogy a sokkal jobb gépekkel rendelkezőknek,mint én, is beáll a kép sok helyen. Meley egyszerűen 5-10 másodperces késéseket produkál úgy, hogy mob sincs épp elöl.Aki jár be tudja hogy a tojásokat intézni mennyi idő.12-13 an is simán megcsináltuk 30-50 mp alatt amit legutóbb péntek este 16-an sem tudtunk 2 perc alatt.

Nem tudom a Team benn szokott e lenni "megfigyelni", hogy mi is zajlik benn, de igen erőteljesen a presztis az ami a játékosokat ösztönzi.
    Tipp:
    A tegnapi nap tanulsága: EGY ember tápolása 8-10 másik személy által kihasználva minden lehetőséget,potit dobálni neki,kéket,pirosat,lilát,zöldet,young vizet,egyebeket. 5 percenként megjelenő karakterek akik 1 pont után kilépnek és pont a tápolandó kari mellett hogy az 1 ütésből ölhesse és 5 pontot szerezve tovább nőjön az egó nem mellesleg hari ital szerzésre is jó.Ezt 5 percenként pontosan ismételgetve.Majd mikor elég pont van mind a 6-8-10 segítő egyszerre védi az egy kilépőt.Remélem minden más kisebb csapat és társaság is levonja ebből a konklúziót, hogy hogy is kell kihasználni a pvp újítást.
    Már akinek van gyomra hozzá.Személy szerint nem teszem be a lábam arra a mapra még kis karival sem.Elég hallgatni, hogy mi folyik ott.Ha hivatalos értesítés érkezik hogy ez meg ez meg ez változtatva, javítva lett, akkor kipróbálom majd valami kicsi karival a változtatásokat, de addig meghagyom annak a néhány embernek aki a ládaőrület miatt nyomatja a pontokat.
    Aki még reménykedik annak sok sikert.

Night
    Jedi Lvl 120. Már nincs mit tanulni a karival :rolleyes:

The post was edited 2 times, last by Night ().

• "és most akkor én kérdeznék töled fincs mennyi karom defed van? mert ha 0 akkor nem értem mire fel panaszkodsz... a farkas is csak egy fizikai kaszt neki is lelehet nullázni szépen a sebzését probáld ki szedj össze 75 karom defet jelmezzel és farkas pajzs +9et máris alig fognak sebezni főleg ha van mellé kk defed meg farkas elleni def alkiba petbe karosba övbe na meg ha erre még rámegy a bm sötét védelme hajjajj... "

Ezt Te tényleg komolyan gondolod? pvp-be még igazad lenne de nem egy bunyós mapon, főleg úgy, hogy a farkincát kísérgetik a csatlósai warival íjásszal. Aki régóta játszik annak már megvoltak a 3-4 defes cuccai mikor a farkast berakták ráadásul bugos is jóval nagyobbat sebez mint bármelyik kaszt.

Megint sikerült egy teszteletlen vackot berakni pár embernek cserébe az összes többi map használhatatlanná vált a lagg miatt...
  • azt azért cáfolnám hogy a farkas sebez a legjobban tessék itt a bizonyiték

youtu.be/Tm1TA5DG_ow

youtu.be/JRzIzLofCrg

a menta még mindig nagyobbat sebez ráadásúl se biborja se aurája se pengéje...

a farkas meg biborral se sebez annyit mint a menta és a lehellet nem tűnik bugosnak egy célpontra egyszer sebez

az a legnagyobb bajotok hogy nincs karom def a waros szettetekbe mint ahogy nekem sincs de én nem panaszkodok miatta
  • Persze nagyobbat sebez, alap karakterre 0 deffel, viszont kard kétkezes deffből van a legtöbb a játékban ,mert hogy amióta van metin2 volt kard kétkezes deff(és mindenki full kard kétkezessel mászkál), nem úgy mint karom deff..Van nem 1 olyan videó már, ahol hiába van neked 160k alap sebzésed, meg 320k krittel, 0 sebzést fogsz produkálni, mert annyi kard,kétkezes deffet fel lehet tenni,és ilyen videót farkassal még soha nem láttam, hogy 0-kat sebzett volna .Nézz meg 1 sámánt, mennyi deffet lehet ellne feltenni, és mennyit sebez max deffre(hát nem nullát).Ja és amit irtak, van akinek hat a növelő van akinek nem, ahogy egy korábbi hsz ben irták, "minden kaszt egyenlő, de vannak egyenlőbbek "
  • Nem csak a farkasnak szokott bugolni a lehelete, és kétszer ütni, de még a testi harcosnak is a száguldása... Kár vitatkozni, hogy ki mennyi bónuszt kap az itókától, vagy hogy ki hol üt nagyobbat, mert sose lesz egyenlőség, ez úgy van el ... ahogy kell. Úgyis mindig az fog siránkozni akinek éppen gagyibb lesz valahova a karaktere. Pont.