[KIBESZÉLŐ 1.0] Változások jegyzéke 16.3 - átalakítás, szörnykártya

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok!

Elég régen érik már ez a vélemény,leírás vagy nem tudom mi :)
    Kedves céhtársam, Dreamy már régóta megígértette velem, hogy beszámolok nektek fórumon a szörnykártya-rendszerben elért

tapasztalataimról.
    Enyhe célzásként már főorkként tett is ki rólam itt képet, és most végre megszületett ez az írás.

Előre szeretném kijelenteni, hogy bár eléggé sok kártyát gyűjtöttem, sok tapasztalatról nem tudok beszámolni, mert nagyon

kidolgozatlannak, félkésznek látom az egész rendszert.
    Leírom amit tudok, meglátjátok, nem sok sajnos. A végén lenne pár szerény véleményem, javaslatom is a dologhoz

kapcsolódóan.

Nos, a tények:
    Majdnem egy éve bekerült a szörnykártya-gyűjtögetés a játékba, azóta pár nap kivételével minden nap megcsináltam az első

(1-3 megbízás szint) és második (4-6 megbízás szint) kategóriás küldetéseket. A map1-s szörnyekkel nincs gond, könnyen meg

lehet őket találni (kivétel talán néha a Tigris, de az sem szokott gondot jelenteni, pár ch váltás és megtalálható). A

Sziklamajomért kicsit menni kell, de az is általában ott van a helyén, már nem ütik annyian, mint a kiüthető petek

bekerülésekor.
    A map2-s lények többségével sincs gond, hátas időben mondjuk elég nehéz Brutális Kapitányt találni, de máskos nem gond. A

Gyalogló Majom és a Majomfejedelem kellemes kirándulásra invitálnak a forró homokra, majd a hűvös kazamatákba, de

általában őn is türelmesen várják, hogy odamenjünk és elkalapáljuk őket. Ezen a szinten egyedüli nehézséget a Főork

jelent. Elég sokan vadásszák, és a jelenési idő után 10 perccel már kihalt fajtának számít, de jha figyeljük a resppawn

időket és ügyesek vagyunk, meg lehet találni.
    A harmadik kategóriásküldiket (7-9 megbízási szintek) csak akkor szoktam megcsinálni, ha nincs közöttük a pókbárónő.

Szeretek gyűjtögetni, de azért annyira nem éri meg (hogy mennyire éri meg, arról később), hogy kulcsot meg belépőt

áldozzak rá, a szintemen már nem is esik értékes belőle. Ebbe a kategóriába tertoznak a "klasszikus" boss-ok, itt is azért

nem árt ismerni a respawn időt, akkor megtalálhatóak. A Sárga Tigris Szellemet kell először ütni, mert az fix helyen van,

és még manapság is sokan farmolják. A Kilencfarkút is szokták keresni, de mivel több helyen is jelenhet, itt már lehet

keresgélni, kicsit több időnk van. Érdemes a végére hagyni a Setaou Íjászt, mert ha a következőre is őt sikerül

kipörgetnünk, akkor egy vérkővel megúsztuk.
    A negyedik-ötödik kategóriás bossokat nem szoktam levadászni, véleményem szerint azoknak akkor lesz (lenne) ételme, ha

megérné csinálni a gyűjtögetést, és csapatban ölnénk őket (nem igen találtam más olyen elvetemült embert, akinek még kedve

van csainálni a gyűjtögetést - nem éri meg mondják, és igazuk van).

Szintenként a legkevesebb és legtöbb kártyáim (látszik, hogy elég nagy a szórás) és a 3 csillagosai az alábbiak:
    1. szint: min: Cung-Mok: 31 db
    max: Young-Ji: 116 db
    3 csillagosok: Young-Ji, Li-An, Lykos, Scrofa, Bera, Tigris
    2. szint: min: Fekete viharmániákus: 32 db
    max: Goo-Pae: 84 db
    3 csillagosok: Goo-Pae, Feketevihar Pho-Hwan, Brutális kapitány, Choung, Brutális íjász, Főork
    3. szint: min: Sötét vezető: 16 db
    max: Démonkirály: 31 db

Mire jó a szörnykártya:
    1. szint (1 csillag): ha összegyűlik 9 db egy fajta szörnyből, a kis ablakban látszik a képe. Lehet forgatni, közelíteni.

- Megjegyzés: szép-szép de minek? Egyszer megnézi az ember és kész.

2. szint (2 csillag): további 21 szárnykártya egy fajtából (összesen 30): Mozog a kép a kis ablakban. Ha nyomogatjuk az

animáció gombot, különböző mozgásokat láthatunk. A lény üt, fut, és elesik - hogy lehet ennyire bénán elesni, máig sem

értem :P)

3. szint (3, csillag): további 30 kártya (összesen 60 db): elég nehéz elérni, mert a kártyák közül véletlenszerűen kapunk

3-at, amiket le kell ölni, és azok közül véletlenszerűen kajuk meg egynek a kártyáját. Mint a fenti listából látszik,

nagyon nagy az eltérés, van amit többször kapunk, van amit meg nagyon kevés esetben.
    A várva-várt ÁTVÁLTOZÁS - vagyis inkább inkább átváltozás, sőt..... suttogom (((((((((((((á t v á l t o z á s))))))))).
    Gondolnánk, hogy a sok-sok gyűjtögetés után megéri. Sokan kérdezték tőlem, hogy helyettesíti-e az átváltozó gömböket. Nos

véleményem szerint nem.
    Sajnos semmilyen támpontot nem kapunk, hogy mit ad egy-egy lény ha átváltozunk. (na igen, egyet igen: a "hűha faktort" -

pl. amikor megjelenünk Brutális kapitány képében map1-n, amikor vagy csodálkozik aki lát, vagy csalót kiabál rád :))
    Nézzük a számokat (sajnos ebben a játékban nem nagyon lehet hinni nekik, mert sokszor nincs adatunk egy adott dologról,

csak következtethetünk rájuk).
    Összeírtam nektek pár lénnyé változás előtt és után a karakterlapon látható számadatokat (amik sokszor nem fedik a

valóságot, hisz a tapasztalatok mást mutatnak, de más számszerű adat nincs, amire támaszkodhatnánk). Csak azokat az

értékeket írok ide, amik változnak.

Főork:
    előtte felszerelésben:
    támadás 1159-1243
    védekezés 717
    előtte felszerelésben erős testtel:
    támadás 1159-1243
    védekezés 1049

átalakulva felszerelésben:
    támadás: 948-1032
    védekezés: 253
    átalakulva felszerelés leszedve:
    támadás: 446-450
    védekezés: 253
    átalakulva felszerelés leszedve erős test lejártával:
    védekezés: -79 (micsoda???????? egy menta negatív védelemmel? na ne már!!!!!!!!)

Mint látszik, a felszerelések védekezése semmit nem számít átváltozva :(
    A mozgási sebesség és a támadási sebesség számadata nem változott, de tapasztalat: nagyon lelassul a kari.

Brutális kapitány:
    előtte ugyanaz, mint fent

átalakulva felszerelésben:
    támadás: ua., mint Főork
    védekezés: 245
    átalakulva felszerelés leszedve:
    támadás: ua., mint Főork
    védekezés: 245
    átalakulva felszerelés leszedve erős test lejártával:
    védekezés: -84

Choung:

Hasonló, mint az előző kettőnél
    Egy sima Orgyilkos Sárkánytűz fokon minden ütésére ledöntött a lábamról.

Ami az eddigi szörnyeim közül valamennyire hasznos harcban, az a Tigris, Li-an, Lykos - ezek eléggé gyorsan ütnek,

fóürgék, gyorsan mozognak ("természetesen" ebből a számokban semmi nem látszik.....)..
    A 3 órás várakozási idő zsörnyenként számít, tehát ha átalakulsz pl Főorkká, viszváltozol, már változhatsz is Chounggá, de

újy Főork csak 3 óra múlva lehetsz.

A négy csillagot (összesen 120 kártya) még egy lényem sem érte el, Young-Yi-nek már nem sok kell, akkor majd

teleportálhatok map1-re, ami ha pl nagyon messze vagyok 90es mapokon hasznos lehet, de nem újdonság.

Öt csillagról (összesen 210 kártya) pedig ugye még a leírásban is csak annyi van, hogy "Különleges funkció: Még fejlesztés

alatt".

Vélemény:

Jelenlegi formájában csak nézegetni lehet a szörnyeket, és "villogni" map1-n. Vűrom a feljesztést, annak idején a

Sárkánykő-szilánk rendszer kétszer változott, mire elérte a jelenlegi formáját és használhatóvá vált.
    Becserélni átadhatóra csak 10 db ugyanolyan szörnykártyát lehet, de semmi értelme, úgysem lehetne eladni a piacon.
    Mégis azt mondom, ha van időtök, kedvetek, győjtögessétek őket, mert ha használható lesz, nem fogtok találni szörnyeket,

mert mindenki rájuk vadászik majd :)

Javaslat:
    Korábban már nova1997 javasolta, hogy lehessen manuálisan kiválasztani, a leölt három szörny közül melyiket kapjuk meg. Jó

javaslat, de amíg nem nem éri meg átváltozni, nem érünk el cezzel semmit.
    Azt is olvastam már a főrumon, hogy a bossládákból lehessen nyitni szörnykártyát. Ezt is jó ötletnek tartom, a fenti

kitétellel.

Véleményem szerint gyökeresen át kellene gondolni az átváltozás dolgot, hisz azt érné meg egyedül a fentiek közül. Az

alábbi változásokat gondoltam:
    - pontos statisztikákat az egyes lényekről, hogy mit adnak - mennyi védelmet, mennyi támadást stb.
    - a lányekhez kellene igazítani valahogy extra erőket (pl. Főork orkok elleni erő stb).
    - javítani kellene a képességek lejárata utáni veszteségeket (mint az átváltozó gömböknék pl. az aura meg a test)
    - ne 10 ugyanolyan kártyát lehessen beváltani átadhatóra, hanem 10 bármilyet az adott kategórián belül.

Egyelőre ennyit, jó játékot nektek: Longsword
    Test: P, Áthatolás: P, Heves: P, Kard ütés: P, Dübörgés: P, Bányászat: P, Vezetés P, Nyelvek: M1, Ló skillek: M1