[KIBESZÉLŐ 1.0] Változások jegyzéke 16.3 - átalakítás, szörnykártya

• Kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Darcoon wrote:

Ez a tárgy lehetővé teszi, hogy új nevet adjatok házikedvenceteknek. A tárgy átadható.

szuper

Darcoon wrote:

Átalakítás

drága és sztem felesleges

Darcoon wrote:

Szörnykártyák

Valószínűleg ez miatt keverik meg a szörnyek fix helyét... ebből a szempontból nem tetszik, de talán ígéretesnek tűnik amúgy...

Darcoon wrote:

Új, magas szintű Missziókönyvek
    Új Missziókönyvek érhetők el könnyű, közepes és nehéz elvégzendő feladatokkal. Ezen küldetések olyan különböző érdekes jutalmakkal járnak, mint tekercsek érc telérekhez, házikedvenc-tárgy láda, Yang, EXP és még sok más tárgy.

nagyon jó, bár ezt a tekercs érc telérhez, és hk-tárgy ládát nem értem :) gondolom erekhez tekercs? könnyebb bányászat? hk-tárgy az meg lehetséges, hogy hk-könyv láda?

Darcoon wrote:

A rés javítva, mely lehetővé tette nem „bajtárs” céhtagoknak, hogy automatikusan teleportálva legyenek a háborúba.

szuper

Darcoon wrote:

Meley királynő ládája már 4 további ládát tartalmaz (a ládától függően ezek 5 Elhárító vagy Fokozó kézikönyvet vagy ládát tartalmazhatnak).

most is adott elhárítót és fokozót, igaz talán a kiírt 5 helyett 1-et, nem igazán értem miért kell láda a ládában ^^

Darcoon wrote:

A "bajtársnak" jelölt céh társak és a céh vezető tudják elindítani a Meley barlang kihívást.

No, akkor nem kell hozzá a vezér? Akkor ez még több fegyelmet, odafigyelést fog igényelni. Hisz ha mehetnek vezér nélkül, akkor bizony esetlegesen kavarodás lehet :)

Darcoon wrote:

A Holdlámpás-láda (kék) és a Holdlámpás-láda (narancssárga) most átadható.

Örülök, de fogalmam sincs ez vajon mi

Darcoon wrote:

A Fekete egyenruha dobási esély meg lett növelve a „Keresd a fekete egyenruhát!” küldetésben.

Kizártnak tartom, hogy eddig ne esett volna elegendő.

Darcoon wrote:

A következő főnökök már eltérő helyeken jelennek meg a térképükön

Hmm... valószínűleg a kártya miatt... nem tetszik...

Darcoon wrote:

A Kínai Tűzijáték és a Tűzijáték pörgettyű dupla ideig tart, de az ájulási esély csökkentve lett.

Ennek sem látom igazán értelmét.

Darcoon wrote:

Javítva a hiba, amely miatt játékosok ragadhattak be az Elvarázsolt erdő térkép különböző részein.

szuper

Darcoon wrote:

Fejlesztések
    · A kisállat már kikelés után megmutatja a maximális készségeinek számát.
    · A Vörös erdőben az Óriás Szellemfa meg fog jelenni véletlenszerű helyeken.

Nagyon jó, de így gondolom kevesebb szállító doboz fog fogyni.
    Óriás szellemfa... 2013-ban kivették, most vissza, nem hiszem , hogy azért a lélekkőért érdemes volt ez a lépés.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Na most, hogy már minden ismert...

Újból kiderült, hogy a fejlesztők, nem játszanak, nem ismerik a játékot és nagyon nem is érdekli őket, hogy most mit is adnak ki....
    A fekete egyenruha... szó szerint hangosan felröhögtem!!
    Ez volt a legfontosabb?...
    Minden siránkozásom ellenére, a 90+ küldetések könnyítése helyett (Mert ugye kb senki nem küldizik olyan idegesítőek) még jobban megszívatnak azzal, hogy még keresgetni is kell azt a főszörnyet, ami kb egymilliószorra se adja meg azt, amiért el kell vágni a nyakát...
    A céhes fejlesztés nem érdekel... a saját gagyiságukat foltozgatják csak...
    Kinézetről már írtam pár szót... hót felesleges.

Na mindegy... újabb remény, újabb csalódás... csak szimplán hozta a formáját a webzen-ymir-gf trió.... jobbant nem tudnak. Ez van.

2013-ban kivették

Jaja, azt mondták bug...... röhejesek

• ShaoKahn wrote:

A fekete egyenruha... szó szerint hangosan felröhögtem!!
    Ez volt a legfontosabb?...
    Egy korábbi frissítésben könnyítettünk néhány alacsony szintű küldetésen. Ez kimaradt akkor belőle.

ShaoKahn wrote:

Kinézetről már írtam pár szót... hót felesleges.
    A páncél és fegyver kinézetek testreszabhatósága régi kívánság volt a játékosok részéről. ^^
  • Potroha wrote:

A páncél és fegyver kinézetek testreszabhatósága régi kívánság volt a játékosok részéről.
    Attól még felesleges.. Tanácsosabb volna a hasznos kívánságokat teljesíteni ;)

Potroha wrote:

Egy korábbi frissítésben könnyítettünk néhány alacsony szintű küldetésen. Ez kimaradt akkor belőle.
    Áááá értem. Miért is voltak azok nehezek a kis szintű küldik? és a 90+-osok miért is tűnnek könnyűnek nektek?
    Mintha a kockát gurítanánk, a gömböt meg cipelnénk... Az ellenkezője történik, mint amit várunk. Mindig. Minden fejlesztésnél.
    Bár kár a szóért, lehet, hogy Te/Ti talán még jjóóóóóó mélyen egyet is értetek, de a GF meg a többi izé magasról tesz ránk.

Szóval oly felesleges itt taglalni mi jó és mi nem az, vagy mi tetszik és mi nem. Látom, hogy itt járkálsz mindig és elolvasgatod ezeket, de a mellékelt ábrát nézve (frissítések) tökre nem az történik, amiért mi (és nemzetközileg is) vinnyogunk.
    Mennek a saját fejük után és dobnak ki olyan (lopott) fejlesztéseket, amik a játék előremenetelét, dinamikáját az ég világon semmiben nem javítják.

Köszönöm a figyelmed.

• ShaoKahn wrote:

Áááá értem. Miért is voltak azok nehezek a kis szintű küldik?
    Nem voltak különösképpen nehezek, de valóban előfordulhatott, hogy sokáig nem estek bizonyos küldetéstárgyak.

ShaoKahn wrote:

és a 90+-osok miért is tűnnek könnyűnek nektek?
    Nem gondoljuk, hogy könnyűek, sőt. De ez nem ennek a kibeszélője.

ShaoKahn wrote:

Szóval oly felesleges itt taglalni mi jó és mi nem az, vagy mi tetszik és mi nem. Látom, hogy itt járkálsz mindig és elolvasgatod ezeket, de a mellékelt ábrát nézve (frissítések) tökre nem az történik, amiért mi (és nemzetközileg is) vinnyogunk.
    Ez azért így nem igaz, szerintem. A Metin2 10 éve lett kiadva, és nem juthatott volna el idáig, ha a játékosok visszajelzései figyelmen kívül lettek volna hagyva.

Csak ezt a frissítést nézve, a játékosok kívánságai voltak a további misszió küldetések, a Kisállat név változtató, és szintén a játékosok kritikája miatt változtattunk a szavazási rendszeren, vagy azon, hogy ne csak a céh vezető tudja elindítani a Meley kihívást, de ne feledjük a panaszaitokat több tárgy bizonyos szint feletti eladhatatlanságáról NPC-nek - csak hogy néhányat említsek. Aki követi a fórumot, úgy gondolom, meg tudja látni a változásokban azt, hogy figyeljük a visszajelzéseket, és reagálunk rájuk. Tudom, ez nem mindig történik az elvárt időn belül, és nem olyan gyorsak, mint ahogy ideális lenne, de biztosan elmondhatom, nincsenek figyelmen kívül hagyva a visszajelzések.
  • Sok apró hibát javítanak amiről szerintem a játékosok 90%-ka nem is tudott, vagy egyszerűen tényleg annyira elenyésző volt, hogy észre sem vették...Visszarakták az Óriás szellemfát és ha jól értelmezem, akkor mostmár kituunk lépni az íjászok lövöldözése ellenére is, nem igaz?

Ezt írja:

Javítva a hiba, mely megakadályozta a játékos kijelentkezését a
    biztonsági zónában, amikor távharcos szörnyek támadás alatt állt.

A biztonsági zóna mit takar? Ezt nem értem.
  • Kedves Potroha!

Potroha wrote:

Csak ezt a frissítést nézve, a játékosok kívánságai voltak a további misszió küldetések, a Kisállat név változtató,
    Nos ebben igazat kell, hogy adjak, valóban játékos ötletek voltak ezek. Bár fentebb írtam, hogy ezek mit sem változtatnak az unalmassá és monotonná vált metin2 lüktetésén ! Az, hogy cucu-ról nokedli-ra változtatom a minden 400. ládából nyíló sárkányom nevét...
    Új missziók.. nos hát. Van bennük potenciál, de ismerve az elmúlt éveket nem is értem miért van olyan érzésem, hogy nem fogja megérni a fáradtságot... (De ne legyen igazam, én szeretném a legjobban, ha tévednék esküszöm!! )

Potroha wrote:

és szintén a játékosok kritikája miatt változtattunk a szavazási rendszeren, vagy azon, hogy ne csak a céh vezető tudja elindítani a Meley kihívást
    Az én szemszögemből nem tűnik javításnak az, amit alapból átgondolatlanul és idegesítően csináltak meg... Már a legelején így kellett volna és nincs ez.

Potroha wrote:

Aki követi a fórumot, úgy gondolom, meg tudja látni a változásokban azt, hogy figyeljük a visszajelzéseket, és reagálunk rájuk.
    Minden nap itt vagyok és igen, látom, hogy itt vagytok és a reakciókat is látom, ahogy azt már fent is említettem. Sajnos ez nem változtat azon a tényen, hogy a 16.3 (vagy bármely) frissítés messze nem üti meg a szintet, ami (akár a pénzünkért) elvárható lenne 2016-ban.
    Vérszegény és sok elemében haszontalan. Sajnos. S mivel Te magad is folyton folyvást pásztázod a fórumot, láthatod, hogy ezeknél vannak lényegesen jobb és izgalmasabb ötletek a játékosok részéről...

Potroha wrote:

Tudom, ez nem mindig történik az elvárt időn belül, és nem olyan gyorsak, mint ahogy ideális lenne, de biztosan elmondhatom, nincsenek figyelmen kívül hagyva a visszajelzések.
    Így van, ahogy írod. Sokszor elhangzott már tőlem, hogy ez az egész legnagyobb hibája... irtó lassú a folyamat, minden téren. Erre kellene megoldást találni.

Potroha wrote:

Nem gondoljuk, hogy könnyűek, sőt. De ez nem ennek a kibeszélője.
    Valóban nem, mert a javaslatom ezzel kapcsolatban zárva lett a gagyi fórumszabályzatra hivatkozva...

Továbbra is remélem, hogy a játékos visszajelzések és a javaslatok jobbik (!) része megvalósul még az én életemben és talán eljön az idő mikor nem gyomorideggel, görcsölve kell nekiállnom egy küldetésnek abban a játékban, amit évek óta szeretek és amiért nem mellékesen nyugati szintű lóvét kér el az üzemeltető...

Köszönöm a figyelmed!

• Portolás Barlang 1-2 ben és elvarázsolt erdoben

Sziasztok. Be lett ígérve a 16.3 frissítéssel hogy a házastársak tudnak majd egymáshoz portolni belepős mappokon. Ezzel kezdtem valamit, mert nincs benne ha jól olvastam a változások jegyzékében.

Edit: most látom hogy b1-2 sarkiterem be volt jelentve hogy mégsem lesz ugyhogy csak 95 mappra vonatkozik a kerdes
    Server-PegasusBirodalom-Chunjo Kaszt-MentálSzint-lvl 99Képesség- Erőstest:P,
    Dübörgés:P,Hevescsapás:P,Áthatolás:P,Kard ütés:P
    Pár:Generic

The post was edited 2 times, last by Yokeshi ().

• Valóban, igazat kell adnom Potrohának... rengeteg játékosi panaszt javítottak. Lásd szavazás. Mivel a céh rendszer ilyen marad amilyen, hatalmas segítség, hogy viszonylag hamar korrigálták ezt a kényes témát. :hail: Arról pedig, hogy a játékosok évek óta kérlelték (nem mindenki), hogy öltöztetősjáték módjára lehessen csinosítani a karaktert... nem a gf tehet. A bossok variálása szintén időszerű volt, minden event arról szólt, ki tud többet fentlenni és védeni azt a kb 2x2m-es területet ahová éledhet a dög. Most futni is kell. ^^ Ez végre ígéretes frissítésnek tűnik és bár sokakat nem fog visszahozni, szavunk nem lehet, meghallgattak minket. ;) Ha minden verziónál nagyjából ennyi hibajavítás lesz, még a végén kijavítják az összes bugot. :D
    Ez már nem egy játék, kínzókamra! Az igazán machohisták és végtelenségig kitartóak küzdelme a mindennapokkal, amiből köszönöm, többé nem kérek!

Game Over!
  • "A páncél és fegyver kinézetek testreszabhatósága régi kívánság volt a játékosok részéről.":
    ez nekem azt jelenti, hogy egyéni színvilág, esetleg hossz, miegymás. Nem pedig a meglévőek variálása. Most is fel lehet venni egy sima csillogó kard 9-est a rúna/csata vagy milyen kard helyett.
    És góndolom visszafele nem megy a dolog...mármint egy kis karinak nem lehet nagyobb szintű ruhát "viselnie"...
    vagy mondjuk nem tetszik nekem a sámán legyezője, de 10-zel nagyobb szintű legyező tetszik. De gondolom ezt nem lehet...nagyobb szintű fegyver/ruha viselheti a kisebb ruha/fegyver "ruháját", fordítva nem igaz...(habár lehet, hogy ha a nagyobb szintű, silányabb minőségű(rossz opt, 0 opt) fegyver/ruha nagyon drága, akkor inkább megelégszek azzal, ami van. :D )
    Habár nekem is van olyan ruha, ami nem tetszik az xy karin és jobb lenne valami más kinézet.
    És legalább el fognak menni azon 9-es dolgok is (már hacsak 9-es dolgokat lehet felhasználni), amiket a kutya is a kukába dobott, merthogy "neeeeeeeeeem kell".
    Valaki itt kérdezte, hogy tőrnek lehet-e íjat adni majd. Szerintem nem. Mégis hogy néz ki egy csápoló nindzsa íjjal? vagy fordítva? Íjnak adunk tőr kinézetet?

"A bossok variálása szintén időszerű volt, minden event arról szólt, ki tud többet fentlenni és védeni azt a kb 2x2m-es területet":
    most már lesz kártya, nem kell futkosni. az emberek szépen begyűjtik a kártyákat, aztán majd amikor kell, szépen egyből felhasználják. most már 10 msp helyett 1 msp lesz. :D Csak egy kattintás lesz az egész. Aztán lehet, hogy 10 fog egyszerre odaportolni az adott szörnyhöz.

Az viszont valamiféle szintű haladás, hogy a játékosok is megvannak hallgatva többé-kevésbé a panaszaikkal.

A missziókönyves téma is jó,azonban én val.szeg nem fogok ezzel jelenleg élni, mert túl kicsi (és gyenge) hozzá a legnagyobb karim is.
    De akik megpróbálják, azoknak sok sikert.:)
    Egyedül kitűzni és elérni célokat: ilyenkor tudod meg, hogy mankók nélkül is képes vagy rá. ^^
  • SGabi wrote:

Ez alatt azt értik, hogy nem CH-nként lesz érvényes a 3 óra, hanem bármely CH-n mentek is, nem lehet azonnal menni egy másikon.

Tudom naiv vagyok, de eszembe se jutott , hogy másik ch-n mehetnénk egyből, hisz se Razadorhoz se Trhymhez nem enged be egyik ch-n se amig le nem járt a várakozási idő. Nem igazán értem ezt a Meley ládás dolgot se ,de majd holnap kiderül , hogy is van ez. Eddig azt írta 5 fokozó ládát kapsz akkor is csak 1 volt benne , remélem ez javul fel és nem még kisebb esély lesz a sárkira . Igazából eddig nekünk full veszteséges a Meley run, szóval ha még rontva lesz ami a ládából jön akkor már a móka kedvéért se fogja megérni bemenni.Igaz mi csak naponta egyet mentünk esténként. A 90+ os küldiket azt hiszem most fogom végképp befejezni, mert így is közel fél éve csapkodom Polyphemost és nem adja a belső fényt, de hogy még keresgéljem is előtte :D na ne ennyire már én se vagyok megszállott. A lényeg hogy több fekete egyenruha fog esni . Ja sima shiriken droppon is kéne javítani, mert 3 db-ot nem tudtam kiütni 2 óra alatt kesztyűvel(30-as karival persze ) egyik éjszaka amikor már csak az kellett volna a petemhez . Na jó csak vicceltem. Kappából is full jól esett a pikkely nem volt csak 5 hónap a 10 db.
    Ja a misszió küldetésekkel kapcsolatban is lenne kérdésem . Most komolyan azokat javították ami holnap fog bekerülni, vagy ezek már vannak, csak nekem nem tűnt fel ?
  • Lucretia wrote:

rengeteg játékosi panaszt javítottak. Lásd szavazás. Mivel a céh rendszer ilyen marad amilyen, hatalmas segítség, hogy viszonylag hamar korrigálták ezt a kényes témát.
    A céhes dologgal kapcsolatban csak annyi, hogy ha megkérdezték volna a játékosokat akkor nem kellett volna panaszkodni. Érdekes, hogy a "Fejlesztések" címszó alatt, olyan dolgok vannak melyek régen megfeleltek, csak egy meggondolatlan frissítéssel el lettek rontva, és a játékosok panasza kell ahhoz, hogy normálisan meg legyen oldva...
    A hibák 95%-a amik javítva lesznek számomra ismeretlenek. A bátorság köpenyes dolog nem tudom milyen bug, hiszen tudtommal mindig is 20-as csomag volt a bossládákban.
    A Vörös erdőben az Óriás Szellemfa meg fog jelenni véletlenszerű helyeken.
    Akkor mégsem bug volt maga a boss? Pedig a 90-es mappok bekerülésekor azért került ki, mert állítólag 1 hiba volt csak...

A misszió könyves újításnak már ideje volt, már rég kellett volna...

A legnagyobb gond, hogy a hasznos dolgokért könyörögni kell, viszont a problémát okozó dolgokat csak úgy meggondolatlanul adják hozzá a játékhoz, s aztán ismét könyöröghetünk, hogy valamit kezdjenek vele esetleg vegyék ki... Ha a fejlesztések előtt gondolkodnának akkor nem kéne azzal törődni, hogy a fejlesztési hibákat javítsák.

The post was edited 1 time, last by DiesIrae ().

• Akkor mégsem bug volt maga a boss? Pedig a 90-es mappok bekerülésekor azért került ki, mert állítólag 1 hiba volt csak...
    Szted egy komplett boss a játékban, amelynek még droppja is be van állítva hogy lehetne bug? :D
    Könnyen le lehetett verni és jó volt a lélekkő droppja, ezért szedték ki, amit ráfogtak -bug- az már hazugság volt csak.
  • Csak annyi a szépséghibája a dolgoknak Potroha, hogy amit linkeltél két ötlet, azokból az egyik csupáncsak 3 éves a másik "csak" 1. :crazy: Tegyük fel, hogy mindkét ötlet a magyar közösségtől jutott el a GF-ig. Ezek szerinte az ötlet megírása, itthoni team általi elbírálása, továbbítása szavazásra, továbbítása a GF fel, a GF által való felülbírálása majd megvalósítása három évet felölelő folyamat...? :fie:

Egyébként a szörnykártyás dolog érdekes, az, hogy megváltozik a bossok spawn helye egyenesen király. Fedezd fel újra a játékot, ennyi. Mindenki már csak gépiesen öli a bossokat, betéve tudják, hogy mikor, melyik hova fog spawnolni. Most legalább azoknak is van esélye bossokat leütni, akik nem tudják percre pontosan belőni, hogy mikor éled újra. Én pl. évek óta nem láttam Főorkot. :D

A fegyver kinézet váltás helyett inkább lehetett volna új hajakat berakni, de remélem az se fog késni. Viszont továbbra is az új, beígért kazamatát várom leginkább, vagy legalább valami hírt róla.
  • Pipibilijski wrote:

Akkor mégsem bug volt maga a boss? Pedig a 90-es mappok bekerülésekor azért került ki, mert állítólag 1 hiba volt csak...
    Szted egy komplett boss a játékban, amelynek még droppja is be van állítva hogy lehetne bug? :D
    Könnyen le lehetett verni és jó volt a lélekkő droppja, ezért szedték ki, amit ráfogtak -bug- az már hazugság volt csak.

Ha jól tudom a németektől akkor most sem a metinbe rakják vissza a fa szörnyet, hanem valahova (gondolom ez is random) beteszik vörösbe.

SC.
  • Nagyszerű. Megint azoknak kedveznek ezek a "javítások", akik a játékon élik az életüket. Nulla fantázia, nulla logika. Fogalmam sincs, hogy miért mindig működő dolgokat piszkálnak meg annak érdekében, hogy "izgalmasabbá tegyék" a játékot. Az is elég vicces, hogy valami évekig nem számít bug-nak, aztán hirtelen mégis. Miért érzem úgy, hogy totál hülyének néznek minket? (költői kérdés)

:hail: