[ANIME] amit látnod kell

• Spam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [ANIME] amit látnod kell

Sziasztok!
    Biztos sokaknak közületek van 1-2-több kedvenc animéje. Arra gondoltam, hogy ezeket megoszthatnánk egymással! Szóval ha van olyan anime amiben megfogott valami és úgy gondolod a többieknek is tetszhet, azt ne röstelld leírni! :D
    Esetleg egy rövíd ismertető is lehet írni, pl.:
    - alaptörténet
    - fiúknak/lányoknak
    - személyes vélemény
    Valahogy így... :)

Jöhet az animeáradat! :D
    Néha nem árt kicsit hátralépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugrani.

• Leszek én az első. Szeretem/szerettem az animéket, néztem is belőle rengeteget. Szal. az ajánlatom fiúk és lányok számára egyaránt a School days! Rövden tömören a sorozatról: A főhősünkbe, azaz Itou-kunba mindenki szerelmes. De ő először csak a vonaton megpillantott, Kotonoha - t akarja. Egy ismerősétől, aki szintén szerelmes belé, segítséget kér abban, hogy becserkészhesse a lányt. Ő Sekai. A tervük sikerül, Kotonoha és Itou összejönnek. Viszont, amint megkapta a kiszemeltjét, máris más felé kacsingat a fiú. Aki újonnan tetszik neki az, Sekai. Az ok egyszerű, mellette jobban érzi magát. De amint megkapja ismét az áldozatát, megint mást akar és így jönnek sorban a többiek. És a bonyodalmak. A vége eléggé tragikussá válik. Az első pár részben (úgy 3 részben) még elég vidám kis anime, boldogok, szerelmesek, minden ami kell. Később pedig jön a csavar és átmegy az egész lehangolt, szerelmi bánatos, tragikus animébe.

Nekem nagyon tetszett, de mégis felforgatta a gyomrom a vége. Azt hiszem ezt az animét nem szabad olyan embernek látnia, aki maga alatt van, mert még jobban depresszióba eshet. A történet jól kidolgozott, igazán egyedi anime. Remélem, aki látta, az szintén imádja.

● NiNNalany [lv93 - S.S. - ötpé] ● Solidary ● Pár: Macskahusi
    Művészetesség ~ ninnalány
  • Akkor folytatnám én. Szintén nagyon nagy anime rajongó vagyok és rengeteget nézek/végignéztem, egyetlen egy tudott úgy megfogni, hogy még mai napig várom a csütörtök délutánt, hiszen új rész jön ki. A személyes kedvencem nem más, mint a Naruto Shippuuden. :thumbsup: A sima Naruto részek nekem annyira nem jöttek be, viszont kell abból is egy kevés alapismeret a történethez. A történet lényegében, hogy főhősünk Naruto elveszítette születésekor a szüleit, hiszen feláldozták a falujukért az életüket és a kilencfarkú rókadémont (Kyubi) Narutoba zárták, mely eleinte próbál kiszabadulni de rá jön , hogyan hasznosíthatja az erejét a jó érdekében. Hősünk évekig kitaszítottként élt, hiszen féltek tőle és minden álma, hogy rengeteg barátja legyen és meg tudja őket védeni. Ennek az erőnek átka is van, hiszen nem elég, hogy a rókadémon ki akar belőle szabadulni és mindent elpusztítani, de egy Akatsuki nevű csoport vadászik is rá, mivel kell nekik ez az erő a világ uralomhoz. Naruto a történet során rengeteg barátot szerez, és rengeteg embert ment meg.

Akárki el kezdi nézni, idáig mindenkit megfogott hiszen érzelmek terén (szerelmi szál), akció terén és poénok terén is teljesen jól van megcsinálva. Nagyon le tudja kötni az embert, ha tehetném naponta több részt is megnéznék, viszont számomra már csak a heti 1 rész (csütörtöki új részek) lehetséges. De aki szeretné egy kicsit lekötni magát anime terén, annak csak ajánlani tudom! :rolleyes:
    "Ami nem öl meg, az XP-t ad."
  • Fate zero:
    -Elképesztő animációk
    -Egyedi történet-nem olyan, mint a naruto, fairy tail stb, hogy 'húú, gonosz ellenfél, vesztésre álló harc, majd indokolatlan powerup és győznek a jók..
    -Jó karakterfelépités
    -Jól felépitett történetszál
    -Izgalmas, kiszámithatatlan harcok -elképesztő animációkkal :P

Kinek ajánlom: Leginkább 16 éven felülieknek- mindkét nem-, mert néha bonyolult tud lenni a történet, tartalmaz dialógusokat -nem untató, de pl. egy 14éves nem nagyon fogja érteni a lényeget-vannak benne véres, kicsit durvább jelenetek is.

Nálam 10/10, egyik kedvenc animém. Az első rész 1óra hosszú, kicsit unalmas -már akinek- viszont fontos, mert megmagyaráz mindent, azért ha nézitek, legalább 3-4 részt nézzetek meg, utána döntsetek. :P
    IGN: SkullProX, 93-as ex-Aurigás jedi. :harcos:

Restart? Talán :D
    Mégsem, ez itt a FailForge :D
  • Hali :D
    Hát mivel a céhem neve is innen ered, nem meglepő hogy az én választottam a Tokyo Ghoul :)
    Rövid, véres, kiszámíthatatlan és hátborzongató néha, szerintem egy erősebb idegrendszerű 16+ vagy esetleg 18+ kategória.
    Alaptörténet:
    Ken Kaneki, és legjobb barátja Hide(na meg persze mindenki más), egy
    olyan világban élnek, melyben az embereket rejtélyes ember kinézetű
    szörnyetegek, név szerint Ghoul-ok tizedelik, mivel számukra az ember az
    egyetlen táplálék. Egy nap Kaneki és Hide a kedvenc kávézójukban, az
    Anteiku-ban üldögélnek, és Kaneki randi terveiről beszélgetnek, hogy
    mégis mit tenne, ha sikerülne elhívnia szíve választottját, akit nem
    mellesleg személyesen nem is ismer, csupán ő is ugyanabba a kávézóba
    jár. A lánynak, akibe Kaneki szerelmes, Rize a neve, és egy valóságos
    szépség, és Hide úgy gondolja nincs is esélye nála. Azonban Kaneki-nek
    valahogy mégis sikerül egyszer randira hívnia Rize-t, és mivel ugyanaz a
    kedvenc regényírójuk, egy könyvesboltba látogatnak el. Ezután Kaneki
    hazakíséri Rize-t, ám ekkor furcsa dolog történik.
    Display Spoiler
    Kiderül Rize-ról, hogy valójában ő is egy Ghoul, és megpróbálja megölni,
    majd megenni Kaneki-t. Ekkor azonban Kaneki szerencséjére az építkezés,
    mely mellett állnak romba dől, és rengeteg gerenda és hasonló dolog
    Rize-re esik, aki még a Ghoul-ok regeneráló képességével is azonnal
    meghal. Kaneki-t szerencsére a törmelék nem sebezi meg, így még
    félholtan a kórházba szállítják, a teljesen halott Rize-vel együtt,
    akiről az orvosok nem is sejtik, hogy valójában egy Ghoul. Ezért Kaneki
    sérült szervei helyére Rize szerveit ültetik be. Ezután Kaneki-nek az
    emberi tápláléktól majdhogynem rosszul lesz, és nem bírja azt megenni.
    Jobb szeme elváltozik mikor éhes, és emberi húsra vágyik. Kénytelen
    ráeszmélni, hogy ő is Ghoul-á változott az átültetés miatt.

Bocsi a spoilerért de csak fel akartam csigázni vele az érdeklődőket :3
    Személyes vélemény: :D szerintem a céhem neve mindent elmond, nálam még mindig top1 a Fairy Tail és a Naruto csak utána kullognak, pedig egyik sem egy utolsó anime :)
    "Sic gorgiamus allos subjectatos nunc"
  • Sziasztok! Először is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
    Másodszor:
    Az én kedvenc (hosszú) animém az One Piece.
    Ha jól tudom az anime 1999-ben indult és mái napig is fut, jelenleg több mint a 700 résszel rendelkezik és még valószínűleg rengeteg rész fog kijönni. Első nekifutásra ez nagyon soknak tűnhet, én is annó vonakodva kezdtem el nézni, de áldom az eszem, hogy belecsaptam a lecsóba, mert a kedvenc animém lett. :D
    Ami mellette szól:
    - egyedi történet
    - egyedi karakterek
    - eszméletlen harcok
    - váratlan események (Nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy mi azt elképzeltjük, hogy feltűnik a gonosz, jön a jó aki győzedelmeskedik. Ennél sokkal összetettebb.)
    - kidolgozott történet
    - változatos tájak, helyszínek
    - egy kis kellemes humor
    - folyamatos karakterfejlődés
    - visszatérő szereplők
    - ellenségekből szövetségesek, szövetségesből ellenségek
    - nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy ki a jó és ki a rossz
    - nagyon kevés filler rész
    Egy szó mint száz, ez az egész így egybegyúrva egy zseniális alkotás lett a szememben.
    Már az anime eleje is tetszetős szerintem, de a történet előrehaladtával egyre jobb és jobb lesz, a megtekintését mindenkinek ajánlom! :)
    Még lenne mit írni, de inkább azt mondom, aki úgy dönt, hogy megnézi, az olvassa el az itt leírtakat:
    animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.121
    Display Spoiler
    Itt egy AMV, akit érdekel nézze meg, annyira nem spolieres. :)
    youtube.com/watch?v=Q9L8r9VPFdg

A kedvenc rövid animém a Death Note.
    Ez szintén olyan anime, hogy elgondolkodtató, hogy ki a jó és ki a rossz. Az anime többnyire két zseniális elme párbajáról szól. Világszínvonalúan egyedi a történet, ~16 éves kortól ajánlom mindenkinek! Többet nem is mondanék, aki kíváncsi, úgy is megnézi! :D
    Néha nem árt kicsit hátralépni, hogy nagyobbat tudjunk előre ugrani.

The post was edited 3 times, last by Csirkeburger ().

• Sziasztok!

Kicsit élesszük fel a témát. Mivel jövő héttől lesz egy rahedli időm (amíg nem találok munkát), amit anime nézéssel szeretnék eltölteni, így a kérdésem a következő:

Milyen (fantasy, ecchi, romantikus, robotos) animét tudtok ajánlani nekem? ^^ De igazából meghallgatok bármit, csak legyen jó.

Egy kikötésem van: Ne 500 részes. Egy olyan 60-70 (azaz 3 évados kb) animére vágyok. Amit azért jócskán lehet darálni, de mégsem tart az örökkévalóságig. Köszönöm ♥

The post was edited 3 times, last by ninnalany ().

• Szia!
    Nálam örök favorit a Bleach, de az elég hossszú és nincs is végig szinkronnal.
    Egyéb témakörben viszont amit most nézek az a Kalandra fel! Eszméletlen jó, gagyi és mégsem :D
    10 perces részek és nem tudok leállni velük, szóval elég darálós a tempó.
    lv95 WP 5P / Lv86 Sárkány Sámán 4P
    Lv87 Testi 3P 1G / lv64 Sárkány Sámán 3G
    Lv77 Menta 4G / Lv80 Tőr 2P 2G
    Lv75 WP 1P 3G / lv55 Farkas 2P 1G
  • Köszönöm, utánuk fogok nézni. Írjatok még bátran, akár rövid történettel is ellátva, hogy tudjam miről van szó :'D

A Bleacht néztem, és talán végig fogom nézni. Addig láttam amíg magyar és imádtam! - Első dolgom lesz sztem befejezni, a töltelék részeket viszont áttekerni xd
    A Kalandra fel! - t párom szereti, de ahh, én kivagyok tőle! :'D

• Azt hiszem két hónappal később, talán fel lehet éleszteni a témát, bár nem teljesen anime, hanem inkább az animéből készülő filmet mutatnám be nektek. Ugyanis a Death Note - ból a Netflix egy újabb feldolgozást készít. Én nagyon kíváncsi vagyok, bár be kell valljam, az "amcsiság" kicsit megrémiszt. Nem szoktak túl jól adoptálni. Viszont a Netflix talán.. talán változtat a véleményemen. Itt az első előzetes. Mi a véleményetek róla?

U.i.: Remélem mindenki látta már a Death Note-t, ez egy alap mű! ^^.

• Ez már a nagyon sokadik DN feldolgozás. Tavaly is volt egy sorozat, meg úgy tudom tervben volt egy olyan verzió is, ahol L szerepét egy négerre osztották volna. Semmi rasszista dolog, de nagy volt a felháborodás, mivel el alapjáraton egy nagyon fehér bőrű karakter. Lehetett volna ettől nyugati, ugyanis az állampolgársága és a valódi neve sose derült ki. (Bár valószínűleg vagy ázsiai volt, vagy félvér, ugyanis nem a nemzetiségével keltett feltűnést az egyetemen.)

Amúgy ha tetszett a DN-n, én mindenképpen tudom ajánlani ugyan ettől az alkotó párostól a Bakuman-t. Zseniális seiyuu casting-ja van és bár nem a legtökéletesebb adaptáció - annyira sajnálom, hogy a veterán mangakák ívet kihagyták :( - 3 évadnyi izgulás, humor és szerethető karakterek várják azt, aki belefog. Nem olyan erős a története, mint a DN-nek és nincsenek is annyira kiemelkedő karakterek, de összességében még is jók mind a karakterek, mind a történet. A mangák szerelmeseinek mindenképpen tökéletes választás, mert legalább egy csöppet betekintést nyerhet az ember a mangakák világába. És ha valaki akkora WSJ fan, mint én, az rengeteg utalást fog találni más művekre is.

És ugyan ennek a párosnak most fut a Platinum End c. mangája. Kíváncsi vagyok, mikor kap adaptációt. Ez kicsit jobban hajaz a DN-re, bár én sok másik közismert manga elemét is megtaláltam benne. Bár perpill azt kell, hogy mondjam, a 3 sztori közül perpill ennek van a leggyengébb főhőse :(

Ha élőszereplős feldolgozások, akkor tavaly volt a Bakuman-nak egy filmje, de nagyon gyenge lett, kihagyták Kaya-chan-t és hiába játszotta Satou Takeru Saikou-t, Kamiki Ryuunosuke pedig Shuujin-t (RuroKen Live Action fanok meg jót röhögtek, mert Kenshin és Seta voltak ott :D ), nem kárpótolt a színvonal esésért. Illetve tavaly kapott egy pár részes sorozatot az egyik kedvenc josei mangám, a Hapi Mari, de a felénél hagytam a fenébe. Színvonaltalan volt.

Idén várós, NAGYON VÁRÓS nyáron a Gintama live action, ami az előzetes és a promo képek alapján nagyon oda fogja tenni magát. A jelmezek és a színészek tökéletesek. Illetve FMA fanatikusként a decemberi FMA live action nekem az év ajándéka. Itt viszont érdekes lesz a dolog, mivel minden szerepet japánra osztottak és Olaszországban forgatnak. Az előbbi azért gond, mivel nem szabad elfelejteni, hogy az amestris-i karakterek úgy 70-80%-a szőke.

Amiről még tudni, az az, hogy a Bleach-ből is elvileg az amcsik csinálnak majd filmet. Anime folytatás az ismert népszerűségi adatok után nem várható, bár talán ha a Boruto anime bukik, van rá esély.

Szerk.: Ha tömören össze akarnám foglalni: elmész te a jó ***. Na ez legalább tényleg trágár volt.

Figyelmeztetés
    trágár tartalom
    ninnalány

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:

The post was edited 2 times, last by ninnalany ().

• Én most régi animékkel nosztalgiázgatok (mármint, amiket én láttam régen és most újra nézem: Slayers, Yu Yu Hakusho, Inuyasha, Jigoku Shoujo stb.). Plusz ott vannak a sorozataim, úgyhogy az új animék kipróbálásával vagy várok még, vagy várok még.

Viszont az FMA (bár csak párom kedvéért néztem, mégis megtetszett) elég várós nálunk is. Bleachről nem tudtam, hogy akarnak csinálni filmet, de abból jöhet, elég nagy Bleack fanok vagyunk itthon. Death Notenak van már pár feldolgozott változata tudom >< Viszont amcsissal még nem találkoztam, azért vagyok rá nagyon kíváncsi.

• A Yu Yu Hakusho-ból kemény egy részt láttam, de most be akarom fejezni összes movie-stól, ova-stól a Naruto-t, mert jön a Boruto - gyenge a mangája -, Gintama-t - ennek is beértem a mangáját -, a Fairy Tail-t - a szezon kettővel anno leálltam - és a One Piece-cel is lemaradtam, de mentségem legyen, hogy a Yu Yu Hakusho mangáját olvastam, mivel alapjáraton Togashi-sensei fanja vagyok. Természetesen tervezett, ahogy pl. a Lupin Sansei is. De jó eséllyel előbb a Hajime no Ippo animéknek állok neki, ha már a manga rajongója vagyok.
    A Slayers kemény közel 10 éve listás. Csak mindig jön valami más, ami érdekesebb. Jigoku Shoujo olyan 7-8 éve. De pl. a Gai Rei Zero-t se két éve tervezem.

Amúgy idén még jön egy új Code Geass és egy új FullMetal Panic évad. Nekem zseniális az idei év, hiszen volt új Gintama és ha ha manga tényleg véget ér (neeeee!!!) akkor őszre, vagy jövő télre jön az utolsó évad, tavasziban fut a Natsume Yuujinchou Roku, az Uchouten Kazoku 2 és - bár nem vagyok fan - a Shingeki no Kyoujin 2 is. Még reménykedem benne, hogy nyáron bejelentik őszre/télre a Yuri on Ice 2. és nem temetem az anime piacot. :D Ja tényleg, a téli szezonból még ott van az eldive - a KHR szerzőjétől - majd ha lesz időm beérem és a Little Witch Academia, bár mindkettő lutri. Előbbit nem olvastam még, utóbbinak meg csak a pár évvel ezelőtti minifilmje tetszett nagyon.

Bleach-re visszatérve: csak azért maradtatok azok, mert nem olvastátok a mangát. Az utolsó kb. 2 évben ölte meg a fanságomat, de olyan szinten, hogy én, az utolsó védője is feladtam a védelmét. Kb. a végére szinte nem is maradt ismerősöm, aki olvasta.

"Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I'd already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still."
    Don't look it.
    Über manga fan 20k + fejezet elolvasója :pillepalle:
  • Mangákat nem szokásom olvasni, bár a NANA - ra kíváncsi volnék, ha lenne a térségemben jó manga bolt, vagy legalább egy jó könyvesbolt, amiben vannak mangák (nem 5db összesen) akkor rávetném magam. Amúgy mindenféleképpen anime, szeretek a saját kis fantáziámba is elleni, de mégis jobb látni és úgy élvezni az egészet.

Hmm, a FMP - t el is felejtettem, arról én is hallottam. Köszi, hogy megemlítetted. Biztosan várólistás az is.

• ninnalany wrote:

Sziasztok!

Kicsit élesszük fel a témát. Mivel jövő héttől lesz egy rahedli időm (amíg nem találok munkát), amit anime nézéssel szeretnék eltölteni, így a kérdésem a következő:

Milyen (fantasy, ecchi, romantikus, robotos) animét tudtok ajánlani nekem? ^^ De igazából meghallgatok bármit, csak legyen jó.

Egy kikötésem van: Ne 500 részes. Egy olyan 60-70 (azaz 3 évados kb) animére vágyok. Amit azért jócskán lehet darálni, de mégsem tart az örökkévalóságig. Köszönöm ♥
    Tengen toppa gurren lagann-t ajánlom nagyon-nagyon. Romantikával, drámával teli és egy nagyon látványos scifi nem utolsó sorban.
    Az emberek a föld felszín alatt élnek, ide kényszerültek menekülni vagy ide menekítették őket, mivel a felszínen az ugynevezett Gunmenek tartották őket rettegésben -robot-szerű valamik-. 3 főszereplő van, Simon, Kamina és Yoko, ők lépnek fel az elnyomás ellen és idővel mégtöbben társulnak hozzájuk.

Rengeteget lehet nevetni is, a karakterek szerethetőek és az volt a vicces, hogy amig néztem az animét nem is vettem észre, mennyire elképesztően jó, hanem miután megnéztem az utolsó részt is...Minden féle érzelem kavargott bennem egyszerre, még most is libabőrös leszek ha eszembe jut.

The post was edited 1 time, last by Pipibilijski ().

• Megnéztem a Tokyo Ghoult. Köszönöm a tippet, nagyon tetszett. Mivel felkeltettétek az érdeklődésem, most belevágok a Dead Note-ba. Egy filmes adaptációját láttam már, kíváncsi vagyok, hogy több részben mit tudnak belőle kihozni.

Kérek még javaslatokat, hogy mit érdemes megnézni. 18+os animék érdekelnek, lehetőleg nem sokszáz epizódosak.
    Akinek nótája nincsen, annak szíve sincs
  • Ohh Dalvin *-*
    Hát 18+ animét csak kettőt láttam: School Days és az Elfen Lied. Viszont ezeket biztos láthattad már te is. Mindkettő inkább elvont.

Esetleg még tudnám ajánlani a "C: The Money of Soul and Possibility Control" egyszerűen csak "C". Története:

Vajon mihez kezdhetünk ebben a világban, ahol szinte minden csak a pénzről szól? Bizonyára sokan feltették már maguknak ezt a kérdést, de nem alaptalanul. Hiszen sajnos világunk egyre jobban elfajul. S egyre nagyobb a bűnözés, munkanélküliség és az embereken lévő kétségbeesés, hogy mégis hogyan boldoguljanak és védjék meg saját magukat ebben az embertelen világban.

Ezek nálam olyan animék, amik mindent vittek.

Most egy újabbra bukkantam, aminek a címe: Shingeki no Bahamut: Virgin Soul . Csak a története tetszik, ma elkezdem és lehet írok róla egy rövid véleményt, hogy milyen első benyomásra :D

The post was edited 1 time, last by ninnalany ().

• hali Dalvin nem tom neked mi a 18+, de ezeket tom ajánlani neked műfajonként:
    Ecchi:
    -high school dxd 3 évad eddig (dxd, dxd new, dxd born)
    -Trinity seven1 évad + movie
    - Hundred
    -Absolute duo
    Pc világ:
    SAO (sword art oline 2 évad)
    Overlord
    Log horizont
    Btoom!
    Egyéb:
    Ayashi no ceres
    Yu yu hakusho

jelenleg ennyi jut eszembe de honap majd írok 1 nagyobb listát is :D