FPS, szaggatás, vegyes téma vegyes érzelmekkel

• Informatika

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• FPS, szaggatás, vegyes téma vegyes érzelmekkel

Sziasztok!

Már nagyon-nagyon régóta játszom a Metin2-vel, és magát a játékot, nagyon szeretem, viszont picit csalódott vagyok.
    Ahogy telnek az évek, öregedek én is, fejlődik a tecnika/technológia, és én magam is fejlődök, ugyan úgy ahogy a körülöttem lévő dolgok is. Viszont a Metin2 maga nem. Ez miért lehet?

Pontosabban kifejtve: Mielőtt valaki belémkötne, nyílván fejlődik tartalmilag, viszont maga a játék motor, a jó régi 2004-es alapokon fut, ami lehet hogy egy időben megfelelő volt, és lehet hogy bizonyos számítógépeken talán még jól is futott (bár ezt erősen kétlem) viszont szerintem ideje lenne ráfogni valahogy a GF-et és a Ymirt a csapatmunkára, hogy újítsák meg egy csöppet a játék alapjait.

Hogy miért is mondom ezt? A válasz egyszerű. Olyannyira optimalizálatlan a hőn szeretett játékunk, hogy lassan ott tartunk, hogy a 2006-ban vett mára már gyengének számító számítógépemen, szebben fut a TERA maximumon, mint a Workstation gépemen a Metin2.

FPS droppok, szaggatások: Nyílván mindenki ismeri azt az érzést amikor farmolgat, egyszer megjelenik egy player, beszalad a képbe, és úgy össze csúnyálja magát a kliens, hogy 4-10 másodpercig lefagy az egész, aztán a következő pillanatban roszabb esetben, már a földön fekszel, miközben a mobok épp a gerinced 4. csigolyáján tartanak szalagavató partit. És még Map1-ről nem is beszéltünk. Bár itt az elhalálozási ráta kisebb, de nyílván mégis csak zavaró.

FPS limit: Bizony! Akármit is jelez ki akármilyen program, a Metin2 sajnos be van zárolva Kábé 30-40 fps közé. Ez egy 144Hz-es monitoron olyan szintű szem és fejfájást eredményez huzamosabb játékidő után, hogy a fülem tövét is kamillával fogom borogatni.

Egyéb grafikai bugok, eltünedező karakterek/mobseregek, szétesések, fekete képernyő: Szerintem ezeket a tapasztaltabb, régebbi játékosoknak nem kell se leírnom, se elmagyaráznom hogy micsoda. Aki ilyet nem tapasztalt még, az nem játszott eleget, vagy pedig csukott szemmel csinálja.

Összeírtam az eddigi számítógépeim adatait, hogy nehogy az "Ön készülékében van a probléma" obszcén verzióját kapjam meg itt is.

Display Spoiler
    Legelső gép (2006-):
    CPU: Pentium 4 HT 672
    RAM: 4GB
    GPU: NVIDIA GeForce 7950 GT

Második gép (2008-):
    CPU: AMD Athlon 64 X2 6400+
    RAM: 8GB
    GPU: Az előző gépé (NVIDIA GeForce 7950 GT)

Harmadik gép, ami laptop (2013-):
    CPU: Intel i5-3337U
    RAM: 8GB
    GPU: NVIDIA GeForce GT 720M

Negyedik játék gépem (2015-):
    CPU: Intel i7-4790K
    RAM: 16GB
    GPU: AMD R9-390x (2x Crossfire)

Ötödik céges workstation gépem (2016-):
    CPU: Intel Xeon E7-8890 v4 (2 proci)
    RAM: 1TB
    GPU: Nvidia Titan X (6x SLI)
    Egyedül ebben a gépben vannak SSD-k, bár nem szeretem őket, de kellett a sebesség.

Internetkapcsolataim adatai KÁBÉRA:
    Display Spoiler
    2002-2008: 2Mbit
    2008-2013: 8Mbit
    2013-2014: 500Mbit
    2014-2015: 1Gbit
    2015- : 10Gbit

Mindenkinek kíváncsi lennék az őszinte véleményére, valamint arra hogy vajon tényleg muszály itt megragadnunk? Nem lehetne kezelésbe venni esetleg a játékot? Megoldani hogy simábban fusson, esetleg szebb legyen egy csöppet grafikailag?

Vallhatom magam talán a játék nagy szerelmesei közé, mert durván szólva ez alapozta meg az életem.
    Mikor elkezdtem játszani vele, akkor kezdett el érdekelni a játék készítés és az animáció. Ez indított el mindent.
    És hát így a végére őszíntén szólva, nekem fáj hogy a Gameforge így elhanyagolja, magát a játékot, a játékosokat, és nem figyeli az érdekeiket.

Áthelyeztem.
    Yareniel

The post was edited 1 time, last by Yareniel ().

• A grafikát leszámítva (mivel az szerintem teljesen mindegy, de arra se bánom a csiszolást) teljesen igazad van, de amiről beszélsz, hogy új grafikus motor... optimalizálás... hiba javítások... Ezek mind olyan dolgok, amik kivitelezhetetlenek ebben a játékban (mivel, ha megoldható lenne akkor nem lenne miről beszélni most). Amit te akarsz az egy új játék, a Metin3. Ez a Metin2 egy ősrégi alapra lett építve, amiben nem lehet komolyabb változást csinálni, mivel újra kéne írni a játékot (és arra senki se fektetne be ;) ).
    Így van, így kell szeretni, néha kapunk 1-2 újítást, meg SÉ akciót, hogy az újítást kiélvezzük, de többre nem kell számítani, pláne nem azokra, amiket megírtál e regényben.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Hidd el nem sokat kellene módosítani magán a játékon, mert nagyon egyszerű alapokra épül. Csak pár dolgot kéne átírni az egészben, amitől sokkal élvezhetőbb lenne a játékmenet. Párszor utánnanéztem hogy mikre épül, és mint játék készítő/fejlesztő, talán állíthatom azt hogy nem lenne annyira bonyolult kijavítani az ehhez hasonló hibákat. Én a grafikai újításokat nem teljes mértékben gondoltam, csak részlegesen. Pl egy 3x-4x magasabb felbontású textúrát simán elbírna a játékmotor hogy ha optimalizálnák normálisan, csak hát nem teszik meg. A Játék ettől nem változna meg, nem is lenne más, csak szebben nézne ki. Ezt sok más konkurens játék is megtette már többször is, szóval ne mondja nekem azt a Gameforge vagy a YMIR hogy kivitelezhetetlen, mert egyáltalán nem az. Főleg hogy a leánykori hibák sincsenek kijavítva, gondolok itt a brutális szaggatásokra, fekete képernyőre, pattogó karakterekre, és miegyéb másra. Több játékot követtem az évek folyamán, és szinte csak ez nem fejlődött azóta ebben a témában.
  • Igazad van. A sorozat is egy 10-15éves grafikus motort add-olt halálig és ki merték adni ezekben az években is. De a GF erre biztos, hogy nem fog költeni, mivel ezek kivitelezése pénz és meló lenne :D Várjuk meg, amíg felvásárolja a Metint a Bethesda, az Ubi vagy valamelyik fejlesztő cég, akár egy indie csapat :D , ami nem ennyire pénzéhes. De nézd meg az AMD CPU/APU hibát, én is írtam egy hibajelentést és most láttam, hogy át tették egy már bő 2éves témához, viszont egy kommentet nem kaptam rá, hogy "ne várd, nem kivitelezhető" vagy hasonló.
    ~(*-*)~ | Bibor: P | Széttépés: P | Átváltozás: P | \(*-*)/
  • Nova van egy másik mmo az a bizonyos három betűs. Hogy lehet, hogy az is ősrégi és érdekes módon virágzik? Talán, mert kellő képen foglalkoztak vele. Nincs különbség téve játékos és játékos között. Alapjáraton havidíjas és itt a bibi nem tudsz pénzért istent játszani, mint itt mégis virágzik és ősrégi. Öregebb mint a metin2. 12 éves játékról beszélünk ellenben a metin2 6-7 éves. Nem is lenne azzal a játékkal gondom, ha zongoristának születek. Proccolni, dotolni meg öreganyámat is rakjam bele mikor spárgázik. Biztos meg lehet tanulni azokat, csak kérdés mennyi energia és idő amit sokkal fontosabb dolgokra szánok. Majd nyugdíjas leszek akkor rá fogok érni ilyen elmebajra, mint a metin és a többi mmo. Addigra a mostani degeneráció remélhetőleg nem rontja majd a levegőt, mint most. :D
    A hatalommal való visszaélés gusztustalan dolog. De mint azt láttuk és tapasztaltuk már elég sokan, ez itt kifejezetten erény, sőt.... :thumbup: