Pinned Játékos kérdez Team válaszol!

• Kérdés
  • Csapat

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ez végülis szójáték. Lényegtelen, hogy bug , hiba vagy természeti katasztrófa. A lényeg, hogy van valami, amire pénzt költünk és néha mikkamakkamacskát se ér! Orkoknál nem sülök, sd3-ban 4óránként 1szer sülök, pvpben ha beállítom előtte elég ritkán (bár ott nagyobb az esély ha hirtelen öltözködik az ember és nem figyel a sorrendre). Ahol nagyon sokat ájul az ember immunba is, az a barlang Parancsnokos termei. Ami poén, hogy 2szer annyi EXP-t ad mint bármelyik másik. Én aláírom, hogy 2szer olyan erős is legyen (és erősebb is hisz néha percekig ütöd beszorítva...) és küzdjek meg a plusz exp-ért...de nem lehetne elfogadható ájulási esélyt berakni annak a drága egyetlen tábornoknak? Irreálisan sokat süti be a szépen beállított immunt is! Kétlem, hogy ezt ne tették volna mások is szóvá. Én megértem, hogy esély és azt is, hogy bugolok. Elfogadtam! De ha benyomok egy tüzijátékot, se ájítom a mobokat percekig, ők pedig többségében nem egyszer zsinórban ájultatnak mindaddig míg le nem vernek a lóról!
    Nehogy off legyen: Ezt a dolgot csak mi érzékeljük gondnak? Vagy már szépen összefoglalva továbbítottátok a németeknek is, és ők nem érzik annak azért nem változik odabent semmi mióta megnyitott?

Lehet arról valamit tudni, hogy lesz -e ennek a mostani frissítésnek/újításnak folytatása? (Új mapon fabarikádok, meg NPC-k céltalanul)
    Miért van olyan sok őr, aki mászkál a map elején? :) Nem zavaró csak olyan kis furcsák :D

• xasotasix:

Ha valaki nem utoljára teszi fel az ájulás elleni immun pajzsot, nem szál fel lóra majd le, szinte 100%, hogy immun besül, de ha végigcsinálja ezt a procedúrát jó eséllyel véd az immun. Mi ez ha nem bug?

Erre már válaszoltam fentebb valakinek.

"Van amikor -úgymond- "besül az immun", ez ismert és az illetékesek felé jelzett probléma."

Majd javítják, ha javítják, egyelőre (sajnos) még nem mi dirigálunk az üzemeltetőnek, hogy mit és mikorra javítson.

Eri:

"Ezt a dolgot csak mi érzékeljük gondnak? Vagy már szépen összefoglalva továbbítottátok a németeknek is, és ők nem érzik annak azért nem változik odabent semmi mióta megnyitott?"

Hogy ez lett-e már jelezve illetve továbbítva, nem tudom, utánaérdeklődök.

"Lehet arról valamit tudni, hogy lesz -e ennek a mostani frissítésnek/újításnak folytatása? (Új mapon fabarikádok, meg NPC-k céltalanul)
    Miért van olyan sok őr, aki mászkál a map elején? :) Nem zavaró csak olyan kis furcsák :D"

Erről nincs információnk jelen pillanatban.
    A frissítés tartalmát akkor fogjuk megtudni, amikor az illetékes posztolja.
    Hogy azokat az NPC-ket miért rakták be, nem tudom.
    Lehet hogy csak "dísznek", lehet hogy később lesz funkciójuk.
    Azokkal akik tervezték és készítették nincs közvetlen kapcsolatunk (még közvetett sem nagyon) hogy ezt megkérdezzük.
  • Tájékoztatás

Sziasztok!

Egy magasabb rangú team tagtól kérdezném:

Miért nincs kommunikálva a megfagyós, újraindulós hiba a fórum egyik részén sem?
    Mint ma megtudtam (német fórumról), az AMD Bulldozer procival rendelkező játékosoknál áll fenn a probléma, amire jelenleg semmi megoldás nincs (ez szintén érdekes, mert 1 évig mégis tudtam játszani és most hirtelen meg nem...).
    Miért a játékosoknak kell google fordítózni meg keresgélni??? Szerintem még a GF van a játékosokért és nem fordítva...

:thumbdown:
  • botrany:

Keress egy angol szótárt és nézd meg a "shit" szó jelentését.
    Ezek a GF-s szabályok túl merevek, ez egy játék...nem értem...akkor ha ennyire belemegyünk lehetett volna azért is bannolni minden karaktert akinek szerepel a nevében a dupla S mert akinek benne van a nevében a nácikat élteti? Ez egy vicc...
    Bizosan nem tudom, se időm , se kedvem hozzá, de garantáltan minden GF alkalmazott nevében lehet olyan szavakat , olyan betűkombinációkat keresni és találni ami a világ valamelyik nyelvén trágár, obszcén, faji megkülönböztetésre való.

Nem a csapatot hibáztatom, ti csak betartatjátok a törvényeket, a hibás az aki ezeket a törvényeket hozza. :grumble:

Mostanában megy a találgatás ebben a témában Játék : X% veszteség eltűnik a tp-ből , megkérdezném supporton a pontos választ, de azt akkor csak én olvasom, megosztanátok velünk ennek a bónusznak a PONTOS működési elvét?
  • Botrany, a skillek, optok, stb pontos működéséről nekünk sincs részletesebb és/vagy hivatalos információnk mint nektek.
    Legjobb tudomáson szerint úgy működik, mint a WP Pengéje.
  • sziasztok! Ez mi? 8| nemtudom frissiteni a metint... ;(
    képet meg nemtudok feltenni mert "censored wörd" -.-

Szóbeli figyelmeztetés ~ off
    Amennyiben szeretnél hozzáfűzést intézni a játékkal kapcsolatban, kérlek keresd meg azt a témát ahova a mondandód illik és abba a threadbe légy kedves postolni. Köszönöm. ~ Mimike
  • Ha jól tudom, team tag nem üthet meg egyetlen egy mobot sem. Akkor hogy lehet hogy [Tst]Darcoon-nak és [QA]Comkra-nak van 845 és 150 exp-je? :D Mi a különbség [Tst] és [CM] között? Mert Darcoon-nak 2 neve is van. Nem akarok én kötözködni, csak furdal a kíváncsiság.
  • Okés zárták a lassulásos témát , de azért lenne néhány kérdésem : Ha hiba volt hogy lassítás hatására másmilyen mobok jöttek a metinből illetve jóval kevesebb jött százalékosan , persze a bónusz hatására ( Csak úgy mellékesen megjegyzem mindenféle hivatalosan elismert wikin külön ki volt emelve ennek a bónusznak a hatása a különböző metinkövekre ) 1. kérdés:- hogy hogy ez hiba volt és nem funkciója a lassításos bónnak ?
    2.kérdés:- azok akik kemény forintokat költöttek erre a bónra külön azok most valami kárpótlást kapnak majd ?
    3.kérdés:- akkor most mire is jó ez a bón ? vagy csak azért hogy foglalja a helyet ?

[k]Figyelmeztetve ~ szabályzat megszegése
    Mimike
  • Lenne 1 kérdésem lehet az itteni team nem tudja a választ, mért állandóan azokat a dolgokat veszik ki vagy belátják hibának amelyek jól működnek, nem csak a lélassításra utalok volt az olimpiai eventnél is a ládás dolog meg sorolhatnám, mintha direkt módon idegesíteni akar a GF minket.... S vannak hibák amik a játék kezdete óta bent vannak azokra rá sem bagóznak úgy mond. Tudom hogy a hibajavítások a játék zavartalan működéséért vannak de sok dolgot nem azért javítanak ki :pillepalle: .

Ha az Élet Amit Élek Tetszik Neked Gyere És Vedd El , Ha tetszik Csak Gyere És vedd El. Nics Mese Meg Kell Halnom.
  • testiwp:

Ha jól tudom, team tag nem üthet meg egyetlen egy mobot sem. Akkor hogy lehet hogy [Tst]Darcoon-nak és [QA]Comkra-nak van 845 és 150 exp-je? :D Mi a különbség [Tst] és [CM] között? Mert Darcoon-nak 2 neve is van. Nem akarok én kötözködni, csak furdal a kíváncsiság.

Jól tudod, a team tagok nem fejlődnek játékosként.
    Feltételezem, nem árulok el nagy titkot ha leírom, a GM (SGM, GA, stb) karakterek nem szinteléssel kapnak szintet, hanem adott szintűként kerülnek létrehozásra.
    Az adott szinttel pedig "együtt jár" bizonyos mennyiségő EXP megléte is. Hogy ez náluk miért pont ennyi...az jó kérdés. :)
    A [Tst]Darcoon karakter Darcoon teszt karaktere (ha valamit tesztelnie kell), a [CM]Darcoon karakter pedig a GM karaktere.

Szeder:

1. kérdés:- hogy hogy ez hiba volt és nem funkciója a lassításos bónnak ?
    2.kérdés:- azok akik kemény forintokat költöttek erre a bónra külön azok most valami kárpótlást kapnak majd ?
    3.kérdés:- akkor most mire is jó ez a bón ? vagy csak azért hogy foglalja a helyet ?

Megpróbálok erre valami választ megtudni az illetékesektől.

Jelenleg ennyi információnk van róla.

Edit:

Válasz megvan, köszönet sajnos nem lesz benne sok.

1.4. Az online játékokat és egyéb szolgáltatásokat a Gameforge folyamatosan továbbfejleszti, frissí­ti és kiigazítja. A felhasználó ennek megfelelően csak a mindenkori online játék és egyéb szolgáltatás mindenkori aktuális változatában vehet részt.

Avenger:

Ne haragudj, de mi is volt a kérdés ?
    Az általad leírtakban egyetlen kérdést sem látok.
  • Norand köszönöm a lassulásra a választ :(

Gondolom akkor javaslatot is felesleges amiatt nyitni, hogy a lassulás legalább üres spawn-t eredményezzen a metineknél vagy talán valamelyik másik bónusz, mérgezés vagy ájulás? Esetleg az ájulás és mérgezés hatással legyen a metin életerejére?
  • sziasztok! En mostanaban az ajulast hasznalom, igaz hogy nem maradnak ki mobok, de 21%-al eleg jol szedulnek, es mikor szedulnek,nem sebeznek. Melle iszok meg egy kis zoldet ha kell es a surubb utestol surubb az ajulas is.
    De nekem valojaban az lenne a kerdesem, ha valakinek ellopjak a cuccait es az kesobb megkerul es visszakapja (hallottam ilyet nemreg egy baratomtol) akinel megtalaljak az milyen jellegu buntetest kap? Egyaltalan kap? Azt is ki lehet deriteni hogy az illeto megvette-e piacon vagy kicsalta vagy acc feltores kapcsan kerult hozza?
  • MissHates:

"ha valakinek ellopjak a cuccait es az kesobb megkerul es visszakapja (hallottam ilyet nemreg egy baratomtol) akinel megtalaljak az milyen jellegu buntetest kap? Egyaltalan kap?"

Végleges tiltást kap.

"Azt is ki lehet deriteni hogy az illeto megvette-e piacon vagy kicsalta vagy acc feltores kapcsan kerult hozza?"

Ki lehet deríteni.
  • Nekem is lenne 1 kérdésem: ugye mindenki ismeri az állkarakteres tolvajokat.. nos ha valakit így "meglopnak" akkor miért van az, hogy valaki visszakapja az ellopott tárgyat, és más pedig nem?:)
  • zsoltieee:

Ennek az az oka, hogy minden eset más és más.

A leggyakoribb oka ennek az, hogy nem is jelentik.
    Vagy ha jelenti is, nem a megfelelő módon.
    Például, ír supportra, de nem tudja a saját email címét/nem tud rá belépni hogy azzal regisztráljon be. Ha egy panasz/bejelentés/reklamáció nem olyan support accountról érkezik, ami az érintett felhasználói fiók regisztrált email címére lett regisztrálva, azt sajnos nem kezelhetjük érdemben, a Jegyrendszer szabályai miatt.

Másik oka ennek még az lehet, hogy mire a bejelentés megérkezik, addigra a tolvaj már megszabadult a tárgytól, eladta piacon.
    Attól pedig aki jóhiszeműen megvesz valamit piacon, nem vehetjük vissza.
    Igen, logikus lenne, hogy akkor egy ugyanolyan másik tárgyat kapjon a sértett, de sajnos erre sincs lehetőségünk.

Vagy például a tolvaj eldobja a lopott tárgyat és egy másik játékos felveszi.
    Én sem hittem a szememnek, de Aurigán pár hónapja késő este/kora hajnalban egy frissen lopott Triton +8/+9et dobott el a tolvaj alig másodpercekkel a tiltása előtt.
    A Triton kard tulajdonosának nagy szerencséje volt, hogy aki felvette, önként visszaadta neki.

Figyeljetek oda nagyon, amikor kérnek tőletek valamit.
    Még akkor is, ha országos cimborátok az illető és 101%-ig megbízható.
    Jellemzően úgy dolgozik a tolvaj, hogy "sargasdifsdf" jellegű karakterneveket használva felderíti a terepet, aztán létrehozza az álneves karaktert.
    Egy NPC/bolt/másik játékos "árnyékában" megbújva írja a PM-et és nyitja a kereskedő ablakot.
    Ha már átadtok valakinek tárgyakat, mielőtt bárkinek is tárgyat adnátok, ti magatok nyissatok kereskedést és ti magatok írjatok a barátotokra, hogy "bocsi, mire is kell a cuccom neked?". Tegyetek fel keresztkérdéseket annak aki a tárgyat kéri, amire biztos hogy nem tudhatja a tolvaj a választ.
    Az "xy kiskaraktere vagyok" duma esetén is hasonlóképpen járjatok el, írjon a nagyról vagy menjen oda a nagy karakterrel.
    Átadáskor menjetek a zsúfolt helyektől távol, oda ahol nem fog tudni a kis lvl1 tolvaj karakterrel megbújni észrevétlenül.

De a legbiztosabb megoldás, ha nem adtok senkinek oda semmit.

The post was edited 2 times, last by Gégéé ().

• Tapasztalatom szerint ahogy tud segít a csapat ha bármi játékost ért kárról van szó, legjobb azonnal az irc chat + supporton jelenteni mindent. SybmonR maximálisan segít, amikor épp nincs mással elhavazva.

Nekem is lenne kérdésem, ami szerintem minden metinest foglalkoztat. A SE-s kesztyűre azt írja a kis ikon Dupla tárgy dobási esély, a metinesre is.

Ha a kettőt egyszerre használjuk akkor jobb lesz-e vagy gyengébb a drop? (nekem elment tőle a drop szinte amikor használtam, de meg kellene erősíteni)
    Van-e differencia amit vásárolok vagy amit kiütök kesztyűk között?
    Mi van ha Kesztyűt + tárgydobási esélyes tárgyat használok? (kesztyű + 2x20% tárgydobási esélyt, esetleg pluszban metines kesztyűt. Ezt is probaltam es ez sem jott be.)

A szájhagyomány útján terjedő infók szerint kioltják egymás hatását.
    Hannna | Villámsámán | 102 | Skillek: Fut,Dob,Ima,Simogat,Szörny,Kapa,Karcol, Vezet P | Ló,Nyelvek M
    Stáblista: szijartozoli - 90 sárkány | Zoldszem - 68 testi | hannaraki - 75 wp | apa72nija - 75 tőr | hannafarm - 55 testi | aiolosz - 97bm Videok
  • Hanna:

Elsősorban köszönöm az előző irományom kiegészítését, valóban lényeges mielőbb jelenteni az esetet.

A Tárgypiacos és a játékban szerezhető tolvaj kesztyűk hatásáról nincs hivatalos információm, saját tapasztalatom alapján valóban nem túl jó kombináció a kettőt egyszerre használni.

A 20% Tárgydobásos tárgy+Tolvajkesztyűt még nem próbáltam, hivatalos információm sincs róla.
  • Sziasztok. Egy megtörtént esetet fogok felhozni nektek. És megkérdezni a teamot, hogy ez szabályos? Ezt érdemli az is aki semmit nem követett el? Nos kezdem is...
    Az eset egy jó barátommal történt meg. Kölcsön kért pár millió yangot, mert kapott egy nagyon jó ajánlatot jó tárgyakra...Ő meg is vette. Azonban később kiderült, hogy a tárgyak egy ismerőséé ezért vissza szolgáltatta neki őket. Azonban az akitől ellopták és más olcsón eladta a barátomnak, ő hamarabb írt supportra. Így a barátom kapott egy végleges kitiltást... Nagy nehezen tisztázták az ügyet, azonban még se oldották a tiltást. Miért? A team felhozta azt, hogy kettőjük között karakter megosztás történt. Nos, szóval az a teamnak eszébe se jutott, Sőt még le is írta nekik barátom, hogy volt át hozzá az a személy akit megloptak. És be is lépett... De ez a teamot nem érdekelte. Meghagyta a végleges tiltást. Bűnhődik az a személy, akit megloptak...És bűnhődik az a személy, aki olcsón vett tárgyakat, majd ingyen vissza adta... Miért is írom le? Mert tudtommal azért nem jár tiltás, ha más gépen fellépek... Engem is, és több 1000 játékost kitilthatnának... Miért? Volt már példa, hogy egyik barátomnak nem volt internetje, és egy ideig nálam lépett fel és olvasott... Akkor ez is karaktermegosztás ?
    Másik dolgot is szeretnék kérdezni még. Tegnap angol szöveggel írt valaki, hogy a szerver 50 perc múlva leáll... Mi az, hogy angol szöveggel írnak? Tudtommal magyar szerver, és a szerver nyelve magyar.És tudtommal ha itt fórumon angolul írunk, akkor kapjuk a tiltást, azzal az okkal, hogy a fórum nyelve magyar. Akkor miért is angol szöveggel írták ki ezt tegnap?

[k]Figyelmeztetve ~ kitiltás megvitatása
    Mimike