Pinned Játékos kérdez Team válaszol!

• Kérdés
  • Csapat

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sziasztok. Nagyon jól jön ez a téma...Remélem normális választ kapok arra, hogy mi jár a reklámozásért, miért?
    Mert 2 éve, hogy rám írtak metinben, hogy ha nem megyek xy szerverre akkor kitilt... Ezt kiírtam hívásba 1xer , hogy vigyázzatok vele, mert nem tilthat ilyenért, és említettem a szerver nevét... Ekkor az összes karakteremet azon az e-mail címemen letiltották fél évre... Majd supportron közölték velem, hogy örüljek, hogy nem végleges, mert ezért az is járna... A napokban jöttem vissza barátommal 1 év kihagyás után, és észrevettem, hogy elég sokan reklámoznak, hogy xy szerverről cserélné a cuccait ide... Vagy az ittenit oda... És egyik ismerősöm is velünk jött egy másik szerverről, elkezdte ő is ezt csinálni, majd közölte velem, hogy 4 órás CB kapott :) majd csinált másik karit és arra is csak 4 órás CB kapott...Majd kékbe ma láttam boltozás közben, hogy kék map1en mennyien reklámoznak egy szervert... És GM semmit se tesz... Nos ez mi? Engem fél évre letiltottak, mert figyelmeztettem mindenkit, hogy ne, hogy átverjék őket... Ők pedig szándékosan kereskednek 2 szerver közt és reklámoznak és csak 4 órás CB kapnak... Normális választ szeretnék... Nem szabályzat idézést, mert elegem van abból, hogy 20 milliószor idézitek... Köszönöm előre is a választ...
  • Kérdéseidből 2-re magad is könnyedén megtalálhattad volna a választ. ...
    board.metin2.hu/index.php?page=Team

Azt pedig, hogy ki honnan való , nem hiszem, hogy olyan információ lenne, amit megosztanának veled :)
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Sziasztok!

Nem tudom jo helyen teszem e fel a kerdest, de igazabol a team tudna ra valaszt adni.

Szoval a kerdesem az volna, hogy lesz e, van e tervben uj fejlodos terulet bevezetese mondjuk 90-es szinttol. 1 topicban mar megemlitettem hogy eleg nehezen lehet haladni, borzalmas lassan. Sajnos dupla gyuruvel is 0,1-0,15%-ot lehet beutni ha osszehuzok 1 erosebb termet. 99-en. Bar lehet hogy nalam van a hiba.

A valaszt elore is koszonom.
    Egyszerűen Élni és Élni hagyni
  • Ranger105:

Egyelőre nincs információnk arról, hogy tervben lenne ilyesminek a bevezetése.
    Akik a fejlesztéseket csinálják, sajnos nem velünk közlik elsőként a terveiket.

Csabesz:

A pontos tiltási tételek továbbra sem publikusak, így bármennyire is szeretném, de nem írhatom le őket neked részletesen.
    Hogy melyik szabálysértésért mi jár, azt az üzemeltető határozza meg és akkor is az alapján kell tiltanunk, ha sokalljuk/keveselljük az adott büntetést az adott szabályszegésért.
    Ráadásul ezek a büntetési tételek időnként változnak (lasd, chat tiltások időtartama), mindig az aktuálisan érvényben lévő utasítás szerint kell tiltanunk.
    Így akár az az (extrém) eset is előfordulhat, hogy valaki valamiért pl hétfőn kap fél év tiltást, de más valaki ugyanazért pénteken már csak egy hetet, mert időközben (pl szerdán) változtak az erre vonatkozó utasítások.

Majd kékbe ma láttam boltozás közben, hogy kék map1en mennyien reklámoznak egy szervert... És GM semmit se tesz...
    Talán mert nem volt fent éppen a GM ? ;)
    Erre való a Prt Scr gomb és a Jegyrendszer.
    Ha a Közösségi Útmutatónál leírtak szerint készíted a screenshotot, biztosan nem lesz figyelmen kívül hagyva.

Elnézést ha esetleg valamelyik kérdésedre így kora reggel elfelejtettem válaszolni, amennyiben így van, emlékeztess rá.

Szeder:

Amint lesz erről információ, az Fórumon közzé lesz téve.

Csizkov:

Ha jól számolom, tizenegyszer.
  • Köszönöm a válaszodat, ez engem sokkolt... Szerintem fix szabályok kellenének a tiltás esetében, mert így nem egyenlően kapjuk meg azt ami jár... Lehet, hogy nem volt fent GM, nem néztem. De jelenteni meg se érte volna , mivel 4 óra CB kap? :D Azért fáradjak azzal, hogy jelentsem? Inkább kihagyom...

Azt szeretném most megtudni, mivel írtátok, hogy engedélyt kell kérnetek még egy bánat metin leidézéséhez is, hogy nem-e lehetne engedélyt kérni a GF-től, hogy minden hétvégén eventek legyenek...Miért lenne jó ez?
    Mert több játékos jönne vissza szerintem... Miért? Mert ha betesznek minden hétvégére egy exp, esetleg HF láda eventet, vagy Glyphkő eventet akkor már egyből jobb színbe tüntetné fel a magyar metint...Egyszerűen engedélyt kérnétek arra, hogy minden hétvégén event lehessen, és minden hétköznap leírnátok neki, hogy az adott hétvégén milyen eventeket tartanátok meg... Szerintem nem lenne ellenére.
  • Kedves Csabesz!

Nem kérhetünk minden hétvégére EXP és HF eventet, mert azokat a Gameforge maximum a nemzeti vagy nemzetközi ünnepek alkalmával engedélyezi, korlátozott beállításokkal (és ahogy a mondás is tartja, valószínűleg nem ok nélkül: jóból is megárt a sok, ha mindig az lenne, elveszítené a "varázsát", unalmassá válna). A Glyphkő-event valóban nagy sikert aratott, de az egy központi speciális, a Száműzött Barlangjának megnyitásához kapcsolódó esemény volt azonos időpontban minden országban, ha visszaemlékszel, azt összesen kétszer rendezte meg az üzemeltető: egyszer a barlang nyitása előtti napokban, másodszor pedig 2011 májusában. Mindezek mellett október utolsó hétvégéjétől kezdve MINDEN hónap utolsó hétvégéjén aktív az Arató fesztivál, aminek időpontjára szintén nem tehetünk olyan eseményt, ami szörnyek-főszörnyek-Metinkövek megidézésével jár vagy azt igényli.

Ami az egyéb eseményeket illeti, a tegnapi Nőnap alkalmából MA is lesz Metineső event, ezen kívül már kérvényeztünk a jövő hétvégi 3 napos ünnepre is különböző lehetőségeket, és várható a hónap végén a központi húsvéti rendezvény is (hogy ez egyezni fog-e a tavalyival vagy idénre valami mást találnak ki, arról még nincs információnk, de szokás szerint ez is olvasható lesz majd a Hírekben). Felhívnám figyelmed a Metin2.hu Event Naptár címet viselő témára, ami a Hírek "Események" részlegében található, ott megtalálsz minden eddigi és várható eseményt/rendezvényt (természetesen csak olyanokat, amikre vonatkozóan már megvannak a pontos részletek).

Tudni kell azt is, hogy minden egyes eventtel kapcsolatban szigorú szabályozás van, nem csinálhatunk hasraütés-szerűen bármit, mely szabályokat ha megszegünk, azért komoly büntetés jár.
  • Sziasztok!

Ha a Közösségi Útmutatónál leírtak szerint készíted a screenshotot, biztosan nem lesz figyelmen kívül hagyva.
    Ez bizonyos esetekben biztos így van, de pl érdekes módon Aurigán volt egy eset amikor az egyik játékost kicsapták mert hívásban nálam barnább bőrű emberkékről írt egy dolgot ami valójában provokatív volt de nem obszcén. Majd történt egy eset hogy egy másik játékos sok sok alkalommal beírta hívásba (szintén nálam barnább bőrűekről) hogy mennyire büdösek stb. Erről készült a megfelelő módon a közösségi útmutatónak megfelelve kép ami jegybe el is lett juttatva és azt hiszem pont Te magad kezelted Syb a jegyet amiben megköszönted, de azóta is ez a játékos "él és virul" :) Ugyebár ebből az jön le, hogy úgy értelmezitek a közösségit ahogy nektek tetszik.
    Még egy esetet szintén ide sorolnék amikor ugyanez a játékos (aki "él és virul" ) map1en szabadban unatkozott és megkapta érte a jutalmát egy másik játékos társától egy lecsapás kíséretében és Te Syb nem az unatkozó játékos figyelmét hívtad fel bizonyos dologra hanem azét aki lecsapta ezt a "makulátlan" unatkozó játékost.
    Kérdésem, mi is határozza meg azt hogy miként hoztok meg egy döntést? Az hogy minek vagy e tanúja? Vagy az hogy milyen beállítottságú játékos tesz "bejelentést" ?
    Nem támadásnak szántam, csupán érdekességet nyújt számomra bizonyos esetek kezelése.
  • "Kérdésem, mi is határozza meg azt hogy miként hoztok meg egy döntést? Az
    hogy minek vagy e tanúja? Vagy az hogy milyen beállítottságú játékos
    tesz "bejelentést" ?"

Leginkább az határozza meg, hogy minek vagyok a tanúja.
    Leírhatnád a konkrét esetet, nevekkel (PM-ben pl) mert így fogalmam sincs kiről-kikről van szó.

Ugyanez lenne a kérésem az említett jegyben is jelentett egyénnel kapcsolatban.
  • Szeretnem megkerdezni a Teamot, hogy meddig rontsak meg az ajjulas immunitast? Mi hatarrozza meg es mekkora %-ban ved a a MEGVETT bon, azaz immunis az ajjulasra. Egyszeruen NEM MUKODIK. Egyszeruen volt ertelme 1 vagyont kolteni arra hogy ez a bon bekeruljon a felszerelesbe?? Netan tudja a team hogy hibas-e vagy nem? Ha tudja miert nem tesznek ellene semmit vagy ebben rejlik nekik valami kis uzlet??
  • "Szeretnem megkerdezni a Teamot, hogy meddig rontsak meg az ajjulas immunitast?"

Miért, mi rontottuk el rajta ?
    Közel sem vagyunk tökéletesek, de azért nehogy már mindenről mi tehessünk...

Ha nem csal a memóriám, a Fórumon nem egyszer ki lett beszélve a téma, hogy az ájulás immun az nem immunitást ad, hanem ESÉLYT az ájulás elkerülésére. Hogy ez pontosan mekkora esély, arról hivatalos információ nincs birtokomban.

Van amikor -úgymond- "besül az immun", ez ismert és az illetékesek felé jelzett probléma.

A hozzászólásod többi részére nem reagálnék, még megsértődnél.
  • Sajnos tenyleg azt kell mondjam, nem vagytok kozel a tokeleteshez. De ez nagyon regi problema. Sok mindenre talaltok megoldast (lsd. az uj modositast, miszerint nem jon boss az uj metinekbol.) Azt hiszem a Team az osszekoto a GF-el, tehat az 1000 eve fenn allo problemara miert nincs meg megoldas?

Szeretnem megkerdezni ezt mivel magyarazza a Team, ( Ajulas immun Metin2 modra, a szinte tokeletes.... ) sajnos nagyon surun elofordul. -Gondolom nem csak nalam- Mit tegyunk mi jatekosok, hogy ezt elkeruljuk, es ne veszitsunk folyamatosan...??

Ha nem csal a memóriám, a Fórumon nem egyszer ki lett beszélve a téma, hogy az ájulás immun az nem immunitást ad, hanem ESÉLYT az ájulás elkerülésére. Hogy ez pontosan mekkora esély, arról hivatalos információ nincs birtokomban.

Az esely a 0 es az 1% kozott!?

Van amikor -úgymond- "besül az immun", ez ismert és az illetékesek felé jelzett probléma.
    Ha ismert a problema, az miota ismert? Miota jelzett dolog, illetve tortentek e lepesek a javitasanak iranyaba?

A hozzászólásod többi részére nem reagálnék, még megsértődnél.
    Lehet egesz nyugodtan valaszolni, en nem sertodom meg mint az idezet iroja..

Valaszotokat koszonom!

The post was edited 1 time, last by Ranger105 ().

• "Azt hiszem a Team az osszekoto a GF-el, tehat az 1000 eve fenn allo problemara miert nincs meg megoldas?"

Erre már kaptál választ.

"Van amikor -úgymond- "besül az immun", ez ismert és az illetékesek felé jelzett probléma."

Majd javítják, ha javítják, egyelőre (sajnos) még nem mi dirigálunk az üzemeltetőnek, hogy mit és mikorra javítson.

"Sok mindenre talaltok megoldast (lsd. az uj modositast, miszerint nem jon boss az uj metinekbol.)"

Egy újabb dolog, ami NEM a magyar csapat hatásköre.
    Jeleztük a véleményünket, a ti reakcióitokat ezzel kapcsolatban, a hatáskörünk e téren kb ki is merült.
    Van még valami amit ránk óhajtasz lőcsölni ?

Display Spoiler
    Ha megsértődtem volna, nem is válaszolok. ;)
  • Nekem az lenne a kérdésem főleg Norandhoz ,és mielőtt az lenne rá a válasz hogy jegyrendszer már megtörtént és válaszra se méltattak.
    Ellopták a karakterem nemtudom hogy de sikerült az illetönek szerencsére sokk minden nem volt rajta de 1évnyi munka benne volt.
    Ezt jelentetem jegybe kiis bannolták az accontott utána mivel bebizonyitotam hogy az enyém az accont ezért kaptam egy lehetőséget hogy vissza kapjam.
    Ez megis történt kb. 2hétre rá megint kapta a bannt azzal az indokkal hogy más is bizonyitotta hogy az övé a karakter.Kérdem én hogy tudta bizonyitani ha,
    az eredeti email cimről én regisztráltam supportra és arról jelentetem a lopást.Gondolom utána átkeerült egy másik emailre amire áttette a kis tolvaj, a 3ik accont emailre meg én kaptam vissza.
  • -Mikor lehet várni a szerver egyesísésre?
    -Mi történik akkor ha engedély nélkül csinálnátok egy eventet mondjuk egy OX-ot?
    -Mi lenne ha kiderülne egyik GM adogatná a cuccokat a kis kariának?
  • hali
    igazából csak érdeklődni szeretnék, egy ban felől, bár tudom hogy jegyrendszeres a téma meg hasonló, ezt már megvitattuk ott.
    Csak azért mégis rákérdeznék, történt pár hónapja hogy egy boltoskarit csináltam a főkari accjára, a boltoskari neve princesshit volt , és a főkari egy egészen jó cuccokkal és skilekkel rendelkező sámán :) (nem ez a lényeg) , mi alapján adtok az ilyesmire örök bant? miért nem adtok az embernek esélyt arra hogy törölje a karit , ami titeket zavar , többször megvitattam ezt Altair GMjeivel, értelmes magyarázatot a mai napig nem kaptam.

ui: és létszives ne azzal takarózzatok hogy elolvastam a szabályzatot meg stb és tudomásul vettem a dolgokat.

Sonar

[gg]Fórum szabályzat 13. Gégéé

The post was edited 1 time, last by Gégéé ().

• boltoskari neve princesshit volt
    Valaki árulja el nekem , ebben mi a szabálytalan? esküszöm nem tudom...

Nekem lenne egy kérdésem, illetve egy kérésem: vannak a spammbotok, bannolják őket, új kerül a helyére, mostanában ráadásul láthatatlanok, nem értem mi benne nekik a jó , de nem is ez a lényeg.

Miután tiltjátok őket nem azonnal jelenik meg az újabb bot, eltelik jó pár perc, sokszor több óra is amíg jön a következő.

Kérdés: naponta hányszor jár GM minden birodalom map1-en? Sajnos azt kell mondjam nem sűrűn, mert ha nem jelentem IRC-n pontos névvel akkor akár 3 napig is UGYANAZ a spambot tolja szöveget.

Kérés: megoldható lenne, hogy naponta 1-2 alkalommal egy team-tag járja végig a szerver 3 birodalmának ch1 map1-ét és tiltsa a botokat? Ezek a botok nem olyanok mint a régiek, akik tiltás után azonnal új karival jönnek. Ezek "amatőr" botok, nem állnak védett körben, egyszer elfocizott vele egy idegen birodalmi, jó messzire elütötte főtértől, abbahagyta a spammolást és vissza sétált 10 perc múlva.
  • TonnyHawk97:

-Mikor lehet várni a szerver egyesísésre?

Erről sajnos nincs több információnk, mint amennyi kint van Fórumon.

-Mi történik akkor ha engedély nélkül csinálnátok egy eventet mondjuk egy OX-ot?

Szerintem minimum lefokozások, de jó eséllyel kirúgások is lennének.

-Mi lenne ha kiderülne egyik GM adogatná a cuccokat a kis kariának?

Azonnal ki lenne rúgva, mint annak idején [GM]Dorado.
    A GM-nek, SGM-nek nincs joga tárgyakat létrehozni (GA-nak is csak speciális esetekben), tehát ha csak megpróbálná is kiderülne a feletteseink számára.
    Ha a GM karakteren lévő fegyvert, vértet akarná átadni, ugyanez lenne a helyzet.

BlackSonar:

mi alapján adtok az ilyesmire örök bant?...miért nem adtok az embernek esélyt arra hogy törölje a karit?

Az Üzemeltetőtől kapott tiltási tételek alapján.
    Tiltás megbeszélése pedig nem Fórumtéma.
    Ha írsz egy Jegyet, ott részletesebben is válaszolhatok a kérdéseidre.

botrany:

Keress egy angol szótárt és nézd meg a "shit" szó jelentését.

Ha fent van és ideje is van rá, biztos ellátogat map1 CH1re.
    Hogy ugyanaz a bot él akár 2 napig is, az abból adódhat, hogy a szervereden illetékes GM nem tudott 2 napig felmenni.

Kérés: megoldható lenne, hogy...

Megoldható.

Ezek a botok nem olyanok mint a régiek, akik tiltás után azonnal új karival jönnek.

Bárcsak így lenne...

A botnevek lejelentését pedig utólag is és előre is köszönjük.
  • SybmonR wrote:

az ájulás immun az nem immunitást ad, hanem ESÉLYT az ájulás elkerülésére.
    Ha valaki nem utoljára teszi fel az ájulás elleni immun pajzsot, nem szál fel lóra majd le, szinte 100%, hogy immun besül, de ha végigcsinálja ezt a procedúrát jó eséllyel véd az immun. Mi ez ha nem bug?