Pinned Játékos kérdez Team válaszol!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "A központi eventeket (eseményeket) a Gameforge termék csapata határozza meg, a helyi rendezésű eseményekhez pedig szintén engedélyt kell kérnünk előtte. A Gameforge közvetlen engedélye nélkül egy Bánat metint sem dobhatunk le."

Az utóbbi 1 évben hányszor próbáltatok meg engedélyt kérni helyi rendezésű eventre?
  • Kedves Potroha!

Az én kérdéseimre nem tudsz, vagy nem is akartál válaszolni? :)

Mivel elég sok fórumon dolgoztam már, így a tapasztalataimat megosztanám. Nem egy, nem két esetben láttam már figyelmeztetést team tag neve mellett,(szinte minden szinten) legyen az fórum, vagy játék csapat tag. Sőt, olyan is volt , hogy ez miatt (fórumfigy.), "lefokozták" az illetőt (tmoddá) egy időre.(mondjuk az nem súlyos eset volt , tehát nem provokálás vagy ilyen).

Engem nem más fórum érdekel, hanem ez. Úgy értettem hogy ezen a fórumon nem láttam még team tagnál figyelmeztetést; a kérdés erre irányult.

És még egy kérdés akkor: Miért nem kértek sűrűbben engedélyt a GF-től helyi rendezésű eventekre? Azt hiszem metinkövek és bossok ledobása nem vesz el sok energiát a drága időtökből. ;)
  • Elsőként üdv mindenkinek!

Úgy döntöttem én is fel teszek 4 darab kérdést a csapat felé ,melyek engem is érdekelnek.
    A kérdéseim a következők:
    1. A Metin2 Magyarországnak miért nincsen facebook oldala ,ahol kapcsolatot tudnak tartani a játékosokkal fórumon kívül?
    Példa: Metin2 Deutschland Facebook (Metin2 Deutschland facebook oldala ,de ha megnézitek van nemzetközi,
    olasz,spanyol, lengyel, török ,román és arab is)
    2. Magyra nyelven is vannak ilyen tájékoztató füzetek?
    Példa: Tájékoztató füzet (német nyelvű ,forrás a Metin2De Facebook oldala)
    3. A Metin2 új logójára miért nem írtak ki versenyt ,amiben a felhasználók is készíthettek volna logókat? (Már bocs ,de nekem ez nem tetszik ,ha már új sztem
    akkor lehetett volna valami modern.)
    Szerintem ennek mindenki örült volna ,hiszen alkothattak volna valamit ,ami valamennyire maradandó és biztos születtek volna szép alkotások.
    4. Mikor lesz Signatur Generator magyar szerverekhez is?
    Példa: Metin2Wiki -> Community -> Signatur Generator
    Link: Signatur Generator

Üdvözlettel Nzio
  • Larvitar wrote:

Kedves Potroha!
    Az én kérdéseimre nem tudsz, vagy nem is akartál válaszolni?

Azt hiszem metinkövek és bossok ledobása nem vesz el sok energiát a drága időtökből.
    Kedves Larvitar!
    Miután ama bizonyos hozzászólásod végén jelezted, hogy nem is szeretnél választ kapni a kérdéseidre, úgy döntöttem - szerintem teljesen logikusan -, hogy az időmet inkább olyan játékosok kérdéseinek megválaszolására fordítom, akik valóban többet szeretnének megtudni a játékról és a csapatról, és a céljuk pedig nem a feszültség keltése. Én személy szerint nagyon örülök, hogy megnyílt ez a téma, és így talán némiképp "megérthettek" minket. Ne a cinikus megjegyzések kerüljenek előtérbe! Ha erre külön reagálni szeretnél, kérlek privátban tedd meg, mert már nem ide tartozik. Köszönöm megértésed.
    Egy helyi esemény megszervezése is rendkívüli precizitást, és több óra előkészületet is jelenthet. Pontosan meg kell szervezni, hogy mikor, hol, milyen és mennyi szörnyet/metinkövet dobjunk le. Szerverenként lebontva. És természetesen akkor még gondolnunk kell arra is, hogy bármilyen szintű karakter élvezhesse az eventet. És ha mindez megvan, ki kell hirdetni, és meg is kell tartani, de pontosan, mert ha egy percet is késik valami, akkor már átverve érzik magukat egyesek. Ha emlékszel a céheknek szóló, gyűjtögetős eventre, szerverenként 1 órájuk volt a játékosoknak arra, hogy megtalálják Norandot, akinek közben a napi adminisztrációs munkáját is végeznie kell. Természetesen ezt csak azért írtam le, hogy átláss egy ilyen eseményt, és belásd, hogy nem is annyira egyszerű.

xasotasix wrote:

Tisztelettel kérdezem, hogy a közeljövőben szándékozik-e a GF a játékos szinthatárt végre emelni, vagy ne várjunk és keressünk más játékot?
    Ha szándékozik bevezetni mikor?
    Feltehetőleg igen, hiszen pont az új tartalom tesztelésére nyílt meg a béta szerver. A játékba bekerüléséről azonban nincs információnk, reméljük, minél hamarabb.

pokolisrac99 wrote:

2 Amint a béta szervert teszteltétek láthattátok ott van gm war itt is lehetne nem?
    5 Pmbe trágár szavakért bant kaphatunk?
    6 Miért nincs a magyar metin2-nek magyar wiki oldala?
    2.: Mert az a Béta szerver volt, és a QA úgy döntött, hogy felpezsdíti kicsit a hangulatot. Megjegyzem én bent voltam egy ilyen háborúban nézőként, és láttam, hogy metinköveket is dobált le, tehát nagy valószínűséggel tesztelt valamit. Azt se felejtsük el, hogy magyar szerveren csak néhány csapat tag jutna egy céhbe, és a céhek örökké azon civakodnának, hogy kivel háborúzzunk legközelebb - amit egy 3 fős GM csapat minden bizonnyal elvesztene egy 60 fős céhhel szemben, 80-as átlagszintű tagokkal.
    5.: Ne használj trágár szavakat, így biztosan nem kell aggódnod emiatt.
    6.: A hivatalos magyar wikipédia elkészítése már folyamatban van.
    Az eventekről általánosságban: Nem mi határozzuk meg, hogy mikor milyen event van.

Masyka wrote:

Ha valaki egy játékostársának szánt szándékkal a "jó" hírnevét igyekszik a 0 alá csökkenteni, mindenféle módon (hazugságok tömkelege....), akkor ezzel szemben mit lehet tenni, ha a szerverünk GM-ei úgymond nem tesznek semmit?!
    Dokumentáld az illető minden feléd sértő megnyilvánulását a Közösségi útmutató előírásainak megfelelően, majd ha összegyűlt "néhány", küldd el Jegyrendszerben dátumokkal, időpontokkal együtt. Természetesen közben is kérhetsz segítséget GM-ektől, ha épp zajlik az eset, fognak intézkedni, amennyiben úgy ítélik meg, hogy a panaszod jogos.

Babgulyás wrote:

Személy szerint mi a véleményetek azokról a játékosokról akik "ártatlanul" beleestek a sé lopás/pörgetésbe?
    Ha konkrétan rajtatok múlott volna véglegesen ki lettek volna tiltva ezek a játékosok?
    Én indokolatlannak tartottam volna egy ilyen nagy felhasználóbázis végleges tiltását, tekintettel arra, hogy a hiba könnyen kihasználható és szembetűnő volt, valamint az üzemeltető hibájából keletkezett, DE a probléma megoldására biztosan az azonnali szerver visszaállításra tettem volna a voksom.

SunCow wrote:

Hogy-hogy csak ITT kell a játékosoknak tesztelni a bétát? Más játékokban erre vannak tesztelők.. ( Félreértés ne essen,nagyon örülök neki, csak úgy érdekel)
    Több szem többet lát. A több ezer játékos hamarabb fogja kiszúrni a beragadt metinköveket, grafikai hibákat, mint egy néhány fős tesztcsapat. Szintén fontos szerepet játszhat, hogy a játékosok megismerkedjenek az új tartalommal, tapasztalatot szerezzenek, mielőtt az bekerül a játékba.

Br3ndonka wrote:

Régen volt egy olyan feltétel,hogy a GF minden P szervert töröltetni fog és birság jár annak aki üzemelteti...Mert ha nem lennének P szerverek akkor feltételezem,hogy rengetegen lennénk mint régen.
    Kérdés miért nem teszi ezt ?...
    Ehhez hasonló kérdésre az előző hozzászólásaim egyikében már válaszoltam.

csalami10 wrote:

Egyébként ez a Quality Assurance amit említettél ez mit jelent? Mert ha szó szerint lefordítom "minőség biztosító" vagy ehhez hasonló lenne a neve, de ez hülyén hangzik. És amúgy neki kisebb vagy nagyobb a rangja mint a CoMa-nak, esetleg egy szinten vannak csak teljesen más a feladatuk?
    A CoMa feladata a közösség és a csapat működésének felügyelete, a QA feladata pedig az adott játék hibáinak felderítése, új tartalmak tesztelése, és hasonlók. Mivel teljesen különböző munkát végeznek, feleslegesnek tartanám az alá-, és fölérendeltségi viszonyt.

NzioTM wrote:

1. A Metin2 Magyarországnak miért nincsen facebook oldala ,ahol kapcsolatot tudnak tartani a játékosokkal fórumon kívül?
    2. Magyra nyelven is vannak ilyen tájékoztató füzetek?
    3. A Metin2 új logójára miért nem írtak ki versenyt ,amiben a felhasználók is készíthettek volna logókat?
    1.: Bár a Gameforgenál a tevékenységéből adódóan sok különböző nemzetiségű ember dolgozik, feltehetőleg nincs olyan magyar nyelven is beszélő alkalmazottuk, akire egy ilyen rajongói oldal működtetését bíznák.
    2.: Szerintem csak német nyelven jelentek meg, ha nem csak tervekről van szó egyáltalán.
    3.: Ezt feltehetőleg a Webzen-Ymir határozta meg így, a játék fejlesztője.

Potroha
  • és a céljuk pedig nem a feszültség keltése. Én személy szerint nagyon örülök, hogy megnyílt ez a téma, és így talán némiképp "megérthettek" minket. Ne a cinikus megjegyzések kerüljenek előtérbe! Ha erre külön reagálni szeretnél, kérlek privátban tedd meg, mert már nem ide tartozik. Köszönöm megértésed.
    Feszültség keltés? Nem célom az, inkább csak segíteni próbáltam eddig is, lásd itt: Coma|GA|SGM|GM|Supporter|MOD|SMOD|BA| - "Kibeszélő, vélemények és tapasztalatok aztán megnézheted a hozzáállást a team tagok részéről amit kaptam utána. Tehát nem alaptalan sem a kérdés, sem a cinikus hang. Odáig jutottunk azzal a témával, hogy provokálásba torkollott, ahol sem a hangnem sem a tisztelet nem lett megadva. Azt hiszem jogos a felháborodás, és mivel érint team tagot az ügy, azt hiszem ezért az tökéletesen ide illik. (Perculia azért válaszolgatott normáisan, neki köszönöm.)

Továbbra is várom a kérdéseimre a választ: Játékos kérdez Team válaszol! (Kicsit ki is egészítettem a kedvedért.) Igazából nem tudok mit mondani, mivel csak ezeket tudnám itt is felhozni még: itt ez a link is: Coma|GA|SGM|GM|Supporter|MOD|SMOD|BA| - "Kibeszélő, vélemények és tapasztalatok ha elolvasod esetleg erre is várok véleményt még. Például smile számot miért nem akarják megnövelni fórumon?

The post was edited 4 times, last by Larvitar ().

• Larvitar wrote:

4) Team tagokat sose láttam hogy kaptak volna figyelmeztetést; akár pl. provokálásért. Miért? :D (Költői kérdés volt, nem várok választ nagyon jól tudom miért.....)

5) Miért zárnak kapásból olyan javaslatot, "ami már több éve "ki lett beszélve"? Amit újra nyitnak 1 dolog merülhet fel szerintem: Nem tetszik az embereknek és változtatást akarnak. Arra is kellene gondolni, hogy a fórum összetétele és a világ is változik; új emberek regisztrálnak be stb... Ez így nincs jól nem?

4-esre:

dreamy wrote:

Mivel elég sok fórumon dolgoztam már, így a tapasztalataimat megosztanám. Nem egy, nem két esetben láttam már figyelmeztetést team tag neve mellett,(szinte minden szinten) legyen az fórum, vagy játék csapat tag. Sőt, olyan is volt , hogy ez miatt (fórumfigy.), "lefokozták" az illetőt (tmoddá) egy időre.(mondjuk az nem súlyos eset volt , tehát nem provokálás vagy ilyen).

Senkire nem vonatkozik más szabályzat, attól, hogy team tag, kivéve azon eset, amit a szabályzat is megemlít (ha van erre külön rész).
    A report/jelentés joga ugyanúgy megvan , ha nem megfelelő hozzászólást láttok (persze indokoltan), bármelyik felhasználótól, akkor cselekedjetek. :)

Ez a fórum sem kivétel a többi alól.

5-ösre: A fórumszabályzat kimondja: ha zárva van egy téma, akkor NE NYISS ugyanarról újat, hanem kérd a moderátort, hogy nyissa meg. Az ő kompetenciája, hogy megteszi-e. Nagyon sok témát felesleges 100-adszorra is kibeszélni, hidd el, hiába változik a felhasználók összetétele, a végeredmény ugyanaz lesz.
    Itt inkább az a gond, hogy az általad említett új regisztrálók, magasról tesznek arra, hogy keressenek, olvassanak, nem foglalkoznak azzal, hogy esetleg ki volt -e beszélve a téma, nem mérlegelnek, hogy érdemes-e újranyittatni, hanem "mert az ő ötletük" , azonnal nyitnak témát. Azok pedig akik már 3 éve , vagy több, itt figyelik a témákat, sokkal nagyobb rálátással tudják eldönteni 1-1 téma sorsát.
    Az pedig, hogy "nem tetszene a változás", ez nem igaz. Mi is játszunk, mi is élvezni akarjuk a játékot, mi is kikapcsolódni szeretnénk felmenni a játékba, ha időnk engedi, csak épp nem biztos, hogy egy felvetett javaslat ezt jobbá tenné, főleg nem , ha azt többször is elvetették.
    „A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Köszönöm dreamy :love:
    Csak az a baj, hogy ez nem működik. Már többször beszéltem erről Ophoval, elküldtem neki mindent, és érdekes módon Ő is engem hozott ki hibásnak. Holott egyértelműen látszik, hogy nem én kezdeményeztem. (Ilyenkor természetesen felmerül az emberben a dolog, hogy "Lehet,hogy mégsem olyan pártatlan 1-2 GM?:O)
    Masa | Draco szerver, Jinno Birodalom | KungFuPanda Céh
    Testi Harcos LvL 91 P Skillekkel
    Pár: Mawerik :love:
    Sose ítélj külsőre , hiszen a kincsesláda is belülről ragyog...!
  • GM-ek se pártatlanok Masa, tudok erről mesélni majd neked akármikor.

Hogy ne legyen off: Mit kell még tennem ahhoz hogy kis ninjám emailjét megváltoztassák végre? Mert amit javasoltak a GM-ek v Fórumos tagok, mind megtettem, még se változtatták meg.. valami ötlet esetleg? Átirányítattam citromailesről Gmailesre is ahogy kérték, Imena segitett h miket irjak jegyrendszerbe, és semmi segítség, csak ötleteket kaptam supporton h miket kellene még tennem..de 1 javaslat után sem érkezett meg az email cím változtatós levél. Ötlet vmi?
  • Hidd el, én szintén ^^

Még egy kérdés. Bár erről már volt szó. Igyekszenek új embereket idevonzani a ládikával. És a régiek?! Az új, tesztelt mapok mikor kerülnek be végre? Mikor lesz szerverösszevonás? Illetve : miért kellett ennyi szervert csinálni, ha most a 6-7ből csinálnak 2-3at?!!?!?!?!
    Szép napot!

Masa
  • Sziasztok

Bennem is felmerült 1 újabb kérdés. Mivel WP surám van és a többi kasztot nem ismerem annyira ezert elégé "személyes" a kérdés. Már több kaszttal kipróbáltam, teszteltem hogy a WP sura védelmi skilljei nem működnek skillek (készség károk) ellen. Az alapütés ellen meg úgy ahogy védenek, de skillekkel szemben teljes mertekben haszontalanok. Miért van ez így beállítva? Miért nem működnek? Ez bug vagy szándékosan van így? Hozza teszem mobok ellen működnek, csak kasztok skilljei ellen nem.

A választ előre is köszönöm.
    Egyszerűen Élni és Élni hagyni
  • Mod megjegyzés

megkérünk benneteket, olyan kérdéseket tegyetek fel, ami tükrözi a témanyitó postját.
    Az általánosan, más témában is megválaszolható kérdéseket ott tegyétek fel, ahova való.

Sajnos , ha nem ezt teszitek, a téma értelmét veszti, és csak egy gyűjtőtéma lesz, mint pl a "kezdő kérdések".
    Köszönjük!

„A legjobb és leggyönyörűbb dolgokat a világon nem láthatjuk és nem érinthetjük.
    Csakis a szívünkkel érezhetjük őket.” / Helen Keller /

"And I am feeling so small"
  • Masyka wrote:

Köszönöm dreamy :love:
    Csak az a baj, hogy ez nem működik. Már többször beszéltem erről Ophoval, elküldtem neki mindent, és érdekes módon Ő is engem hozott ki hibásnak. Holott egyértelműen látszik, hogy nem én kezdeményeztem. (Ilyenkor természetesen felmerül az emberben a dolog, hogy "Lehet,hogy mégsem olyan pártatlan 1-2 GM?:O)

Nos, talán nem olvastad el elég figyelmesen, amit Potroha írt. El mondom én is még egyszer, hogy ha a GM e-mail címére küldtök bármilyen képet azt nem tudjuk hasznosítani, mivel nem oda kell küldeni. Az ilyen jellegű képeket ide kell elküldeni és abban az esetben az illetékesek már tudnak vele valamit kezdeni, máshogy NEM.
  • nem tudom hogy kérdezték-e már, de nekem mindig fúrta az oldalam a dolog :)
    GM jelentkezéshez le van írva, hogy min.18év jogi papírok miatt

ha publikus valamelyik team tag nagy vonalakban le tudná írni, hogy itt kb. miről van szó?
    mit írnak alá és kb. mit tartalmaz?

a másik, hogy van egy olyan pont, hogy:
    "Jól beszélsz és írsz Magyarul (Angol tudás előny!)"

angol tudás pontosan mihez kell? kezelőfelülethez pl.?
  • Tsuga wrote:

Nos, talán nem olvastad el elég figyelmesen, amit Potroha írt. El mondom én is még egyszer, hogy ha a GM e-mail címére küldtök bármilyen képet azt nem tudjuk hasznosítani, mivel nem oda kell küldeni. Az ilyen jellegű képeket ide kell elküldeni és abban az esetben az illetékesek már tudnak vele valamit kezdeni, máshogy NEM.
    Elolvastam :) És itt nem az volt a cél, hogy büntessen / hasznosítsa, hanem megkért, hogy küldjem el, hogy lássa, mi is történt ^^
    Ha valakit jelenteni szeretnék, akkor tudom, hogy ott a jegyrendszer *.* Nem vagyok kezdő.
    De hogy ne legyen off: Miért kap az ember cb-t úgy, hogy fent sincs a játékban?!
  • nem tudom hogy kérdezték-e már, de nekem mindig fúrta az oldalam a dolog :)

GM jelentkezéshez le van írva, hogy min.18év jogi papírok miatt

ha publikus valamelyik team tag nagy vonalakban le tudná írni, hogy itt kb. miről van szó?

mit írnak alá és kb. mit tartalmaz?
    Ez a jogi nyilatkozat a DPA (Data Protection Agreement), azaz adatvédelmi nyilatkozat.
    Ebben kötelezi magát az aláírója, hogy sem a team tagsága alatt, sem azután nem ad ki semmi olyan információt, amit a team tagsága alatt tudott meg és ami belső információnak minősül.
    Ezt sajnos nem mindenki veszi komolyan, Altairosok sejthetik mire gondolok...

a másik, hogy van egy olyan pont, hogy:

"Jól beszélsz és írsz Magyarul (Angol tudás előny!)"

angol tudás pontosan mihez kell? kezelőfelülethez pl.?

Egyrészt, akár ahhoz is kellhet/kellhetne.
    Másrészt pedig a Metin2.HU CoMa-ja Darcoon német állampolgár, vele például csak angolul (ritkábban németül) tudunk kommunikálni, ezért nem hátrány ha minél több olyan GM van aki valamelyest ismer idegen nyelveket.
    Harmadrészt, nagy ritkán felbukkannak külföldi játékosok a szervereken (mármint a botokon kívül), nem hátrány, ha van aki szót tud velük érteni (már ha az illető beszél valamelyest angolul).

Miért kap az ember cb-t úgy, hogy fent sincs a játékban?!
    Bizonyos határokig a hívó chat visszanézhető, szoktuk is ellenőrizni.
  • Phone wrote:

Quoted from "SybmonR"
    Ezt sajnos nem mindenki veszi komolyan, Altairosok sejthetik mire gondolok...
    Ezt mire érted?

SybmonR wrote:

Ebben kötelezi magát az aláírója, hogy sem a team tagsága alatt, sem azután nem ad ki semmi olyan információt, amit a team tagsága alatt tudott meg és ami belső információnak minősül.
    Azt hiszem a "mire érti" belső információ :)

Én azt szeretném kérdezni, hogy lesz még valaha olyan aktivitás a Team részéről mint régen?